مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: طی روزهای یکم تا هشتم فروردین ماه، بیش از 240هزار مسافر نوروزی از جاذبه های گردشگری تاریخی، مذهبی و طبیعی استان مرکزی بازدید کردند.

سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرگزاری موج اظهار داشت: طی روزهای یکم تا هشتم فروردین ماه، بیش از 240هزار مسافر نوروزی از جاذبه های گردشگری استان مرکزی بازدید کردند که از این تعداد، 117 هزار نفر در هتل ها و سایر اقامتگاه ها اسکان یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: در مدت ذکرشده هفت میلیون تردد وسائل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به ثبت رسیده و

حسینی خاطرنشان ساخت: گشت های بازرسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی به طور مرتب در حال بازرسی از مراکز اقامتی و هتل ها هستند که طی 187 مورد بازرسی، به ده مرکز اقامتی و رستوران تذکر شده است.

وی تصریح کرد: ستاد خدمات سفر استان مرکزی با تشکیل هشت کمیته و همکاری بیش از 60 دستگاه اجرایی عضو این کمیته ها، خدمات رسانی نوروزی سال 96 را برعهده دارد و در این راستا 50 هزار نفر در استان مرکزی به مسافران نوروزی خدمت رسانی می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اضافه کرد: ارائه این خدمات از روز 25 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال جاری نیز ادامه دارد.

حسینی افزود: مناطق نمونه گردشگری آب‌گرم و سرچشمه محلات، غار نخجیر، شهر نراق، منطقه بوجه در خمین، بیت تاریخی امام‌ خمینی(ره)، سراب عباس‌آباد شازند، موزه تاریخی چهار فصل اراک، بازار تاریخی اراک، تالاب و کویر میقان و... از جمله مناطق نمونه گردشگری در سطح استان بوده و در ایام نوروز آماده پذیرایی مسافران هستند.

وی افزود: همچنین روستاهای هزاوه و انجدان در شهرستان اراک و وفس در شهرستان کمیجان از روستاهای هدف گردشگری استان مرکزی با سبقه فرهنگی و تاریخی و ویژگی های معماری خاص و مسجد جامع و آثار تاریخی ساوه، دستکن ها و سنگ نگاره های خمین، غار سفیدخانی و چشمه چپقلی اراک و محوطه تاریخی خورهه در محلات، از دیگر جاذبه های توریستی استان مرکزی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج