دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: طبق آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی در 920 روستای استان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، ابوالقاسم الماسی بابیان اینکه در ۹۸.۵ درصد از روستاهای همدان انتخابات برگزار می شود، گفت: داده های آماری گویای این است که از 934 روستای واجد شرایط این استان در 920 روستا تعداد داوطلبان شوراها به حد نصاب رسیده است.

وی ادامه داد: قانون برگزاری انتخابات در روستاها مستلزم به حد نصاب رسیدن شمار داوطلبان حضور در شورای روستا است و بر این اساس انتخابات پنجمین دوره شوراها در 14 روستای این استان به علت نرسیدن شمار داوطلبان به حد نصاب برگزار نمی شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان عنوان کرد: در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا در 85 روستا به علت نرسیدن شمار داوطلبان به حد نصاب انتخابات برگزار نشد که این آمار در این دوره به 14 روستا کاهش یافته است.

الماسی علت موفقیت در کاهش این آمار را برگزاری نشست های مختلف توسط فرمانداران، بخشداران و دهیاران با اهالی روستا و ذکر اهمیت و نقش شورا در توسعه روستا و تشویق روستائیان برای داوطلب شدن برای حضور در شورا، عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج