رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی فراتر از شعار یک سال است، گفت: اقتصاد مقاومتی الگویی بومی برای توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، حمیدرضا نصیری‌زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دو حوزه فعالیت می‌کند، اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های این سازمان تخصیص بودجه و اعتبار برای طول سال کشور و استان‌ها است.

با اشاره به اینکه ارائه برنامه برای پیشرفت و توسعه استان مهمترین وظیفه سازمان است، گفت: سعی شده در ارائه تمام آمارها به هیچ عنوان مباحث سیاسی را وارد نکنیم و آمارهایی را ارائه نماییم که کاملا واقعی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی فراتر از شعار سال است، گفت: اقتصاد مقاومتی الگویی بومی برای توسعه و پیشرفت کشور است.

نصیری زاده با اشاره به فعالیت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد، گفت: در ارتباط با این کارگروه تاکید صورت گرفت که وام‌ها و تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی چه میزان بر روی افزایش تولید و اشتغال آنها موثر بوده است.

وی گفت: در این زمینه تنها به آمار بانک‌ها اکتفا نکردیم و خروجی واحدها را مورد بررسی قرار دادیم و مشاهده شد که از 200 واحد دریافت کننده تسهیلات، 167 واحد به میزان 70 درصد ارزش تولیدشان افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خاطرنشان کرد: در ارتباط با امور فرهنگی، اعتقادمان این است که اگر فرهنگ درست باشد، سایر حوزه‌ها هم اصلاح می‌شود و اگر بتوانیم فرهنگ مناسب را در فعالیت‌های اقتصادی جا بیندازیم، مشکلات برطرف می‌شود.

نصیری‌زاده ادامه داد: با توجه به اینکه امسال سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" است، می‌توانیم اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام دهیم و مشکلات موجود را تاحد بسیار زیادی رفع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه لازم است اتاق تولید و اشتغال ایجاد کنیم تا مسئولان مرتبط هفته‌ای یک مرتبه واحدهای تولیدی را به صورت مصداقی بررسی کنند، گفت: امیدواریم بتوانیم امسال کار خوبی برای توسعه تولید و اشتغال استان انجام دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج