استاد حوزه علمیه قم گفت: اداره کل اوقاف قم از نظر فرهنگی و توسعه امکانات برای زائران بقاع متبرکه، عملکرد خوبی داشته و از این منظر شایسته تقدیر است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسن صافی گلپایگانی در حاشیه بازدید از خیمه‌های معرفت مسجد مقدس جمکران و آستان مقدس پنج امامزاده(ع) اظهار کرد: اداره کل اوقاف قم از نظر فرهنگی و مذهبی، دارای عملکرد بسیار خوبی است که یکی از آنها، تجهیز امامزادگان و میزبانی شایسته از زائران و گردشگران نوروزی است.

وی افزود: قم حرم اهل بیت(ع) محسوب می‌شود و بسیاری از مردم ایران و اقصی نقاط جهان برای زیارت حرم مطهر فاطمه معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و امامزادگان واجب التعظیم به این شهر سفر می‌کنند بنابراین تکریم این زائران، اقدامی شایسته از سوی اوقاف و امور خیریه محسوب می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه همه امامزادگان مدفون در قم جزو بزرگان و اعاظم شیعه به شمار می‌روند گفت: اداره کل اوقاف قم این توفیق را یافته که امکانات لازم را برای زائران در این اماکن فراهم کند و طرح آرامش بهاری هم در همین راستا ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: طرح آرامش بهاری از نظر فرهنگی و زائرسراهای موجود در جوار بقاع متبرکه از نظر مادی، می‌توانند جوابگوی نیازهای زائران باشند.

صافی گلپایگانی با تاکید بر تکریم همیشگی امامزادگان و بقاع متبرکه عنوان کرد: امیدواریم در سال جاری هم شاهد عملکرد مثبت اوقاف و امور خیریه و همه دست اندرکارانی باشیم که در خدمت زائران هستند.

وی با بیان اینکه لازم است با استفاده از ظرفیت‌های مهمی همچون بقاع متبرکه، به توسعه فعالیت‌های فرهنگی پرداخت گفت: طرح آرامش بهاری در این زمینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج