بازرس ویژه کمیته بهداشت و درمان ستاد سفر مازندران با اشاره به تداوم بازرسی‌ها از مراکز بهداشتی استان در نوروز، گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون، هزار و 127 کیلوگرم ماده غذایی فاسد در استان معدوم شد.

به گزارش خبرگزاری موج، ابراهیم حسن خانی صبح امروز در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد هماهنگی خدمات سفر مازندران اظهار داشت: 10 هزار و 762 مورد بازرسی و نظارت از مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی انجام شده است.

وی افزود: در این بازرسی‌ها، هزار و 127کیلوگرم موادغذایی فاسد کشف ومعدوم شد که نشان دهنده عملکرد بهینه حیطه بهداشتی است.

حسین خانی بیان کرد: برای تامین آب شرب سالم تاکنون شش هزار و 432مورد بخش کلر باقیمانده آب آشامیدنی در سطح استان انجام تا مسافران به بیماری های گوارشی منتقله از راه آب نشوند.

وی تصریح کرد: 5 هزار و 224 ماموریت توسط ناوگان مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی115 انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش داشت.

حسین‌خانی گفت: در حیطه بیمارستانی نیز 146هزار و 471بیمار توسط پزشکان اورژانس در بیمارستان‌ها ویزیت شدند که از این تعداد 12 هزار و 367 نفر بستری شدند.

وی بیان داشت: علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی، سازمان‌های درمانی دیگر مانند تامین اجتماعی و بخش خصوصی نسبت به ارائه خدمات پزشکی می‌پردازند که تاکنون سه هزارو 49مورد جراحی در داخل بیمارستان سطح استان انجام شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج