یک هزار و 853 نفر برای انتخابات شوراهای شهر و روستای در استان قم کاندیدا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، هزار و 853 نفر برای انتخابات شوراهای شهر و روستای در استان قم کاندیدا شدند، از این تعداد هزار و 458 نفر مرد و 125 نفر هم زن هستند.

ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان قم از 30 اسفند تا 6 فروردین به طول انجامید و هنوز هیچ کدام از کاندیداهای این انتخابات در استان انصراف ندادند.

براساس تقویم انتخابات شوراهای شهر و روستا از 7 فروردین تا 16 فروردین مراجع چهارگانه نظر خود را خصوص کاندیداهای انتخابات اعلام می‌کنند و از روز 17 فروردین تا 23 فروردین صلاحیت‌های این کاندیداها در فرمانداری قم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین از روز 25 فروردین تا 31 فروردین نظر هیأت نظارت در خصوص کاندیداهای انتخابات شوراها اعلام می‌شود، روز دوم اردیبهشت هم زمان اعلام رد صلاحیت‌های این انتخابات است، بین روزهای 3 اردیبهشت تا 6 اردیبهشت به شکایت داوطلبین رد صلاحیت شده رسیدگی می‌شود و در روز 17 اردیبهشت هم نظر قطعی در خصوص رد صلاحیت‌های انتخابات شوراها اعلام خواهد شد.

کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخابات شوراها از روز 21 اردیبهشت تا 27 اردیبهشت برای تبلیغات انتخاباتی فرصت دارند و در روز 29 اردیبهشت انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در استان قم برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج