رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: اجرای طرح آرامش بهاری با محوریت بقاع متبرکه یکی از بهترین و تاثیرگذارترین اقدامات فرهنگی در سطح کشور و استان قم است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای این طرح طی نوروزی سال جاری در سطح بقاع متبرکه قم اظهار کرد: قم از نظر موقعیت مذهبی یعنی وجود حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و همچنین از نظر جغرافیایی که محل تردد میلیون‌های مسافر نوروزی است، اهمیت خاصی دارد.

وی افزود: بقاع متبرکه فراوانی هم در قم وجود دارند که در ایام مختلف از جمله نوروز، میلیون‌ها زائر را به سمت خود جذب می‌کنند بنابراین پیش‌بینی امکانات لازم برای اسکان موقت آنها و نیز ارائه خدمات فرهنگی به آنها ضروری است.

ولی الله بیاتی با بیان اینکه اقدام اداره کل اوقاف در اجرای طرح آرامش بهاری شایسته تقدیر است گفت: زائرانی که به قم مشرف می‌شوند آمادگی بهره‌مندی از امور فرهنگی و دینی را دارند و به همین دلیل، ایجاد امکانات لازم برای این مهم در حرم‌های مطهر امامزادگان نقش بسزایی در توسعه فرهنگ زیارت و گسترش مفاهیم ناب شیعی دارد.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر قم و شهرداری قم تا حد امکان تعامل لازم را با اداره کل اوقاف و امور خیریه در ارائه خدمات لازم به زائران بقاع متبرکه داشته‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به ابعاد مختلف طرح آرامش بهاری در زمینه‌های تبلیغی و معارفی ویژه اقشار و رده‌های سنی مختلف عنوان کرد: یکی از نقص‌های موجود این است که استفاده از ظرفیت مکان‌های مقدس به مناسبت‌های خاصی محدود است در حالیکه این مکان‌ها در همه ایام سال، پتانسیلی مناسب برای اجرای طرح‌های فرهنگی هستند بنابراین می‌توان طرح آرامش بهاری را در دیگر مناسبت‌ها نیز اجرایی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج