مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز از اجرای عملیات روشنایی در محورهای مواصلاتی استان به ویژه در جاده چالوس خبر داد.

صفری در گفتگو با خبرگزاری موج، با اشاره وضعیت ایمنی راه های استان، اظهار کرد: بعد از گذراندن فصل زمستان که روند بارش باران و برف طی روزهای اخیر نیز ادامه داشت، خسارت زیادی به تابلو و علایم راهنمایی و رانندگی راه های استان از جمله محورهای کوهستانی وارد شد.

وی با بیان اینکه سقوط بهمن سبب تخریب تابلو، علایم راهنمایی و رانندگی و حفاظهای تعبیه شده برای ایمن مسافران شد، افزود: در فاصله زمانی کوتاه قبل از عید نوروز و در قالب یک عملیات اضطراری احیا و ترمیم تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی موجود در سطح راه ها انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: درصدد بودیم به واسطه اقدامات مذکور انجام گرفته به شرایطی برسیم که سفر نوروزی با ایمنی بیشتری برای مسافران رقم بخورد.

صفری با اشاره به اینکه محورهای مواصلاتی البرز حجم بالایی از ترافیک سفرهای نوروزی را از آن خود کردند، تصریح کرد: نسبت به سال گذشته با 15 درصد افزایش ترافیک در سطح استان مواجه بوده ایم.

وی تصریح کرد: مسافران و رانندگان باید با علایمی که از طریق اداره کل راهداری در سطح محورهای مواصلاتی نصب شده با ایمنی بیشتری از این محورها عبور کنند.

مدیرکل اداره راهداری استان البرز بیان کرد: آماده سازی روشنایی محورهای کرج - چالوس به طول 23 کیلومتر و آزاد راه تهران - کرج - قزوین از دیگر اقدامات انجام گرفته محسوب می شود.

وی با اعلام اینکه در ایام نوروز با توجه به افزایش سفرها، راهدارخانه های سطح استان آماده شد تا در صورت راه بندان از این اماکن استفاده شود، گفت: خط کشی راه های شریانی و لکه گیری آسفالت در سطح راه های استان انجام شده است.

صفری در خاتمه اعلام کرد: خوشبختانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، طی ایام‌نوروز تا کنون کاهش تصادفات فوتی را شاهد بودیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج