زنجان-رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: در حال حاضر به علت ترافیک سنگین تردد در آزادراههای زنجان به کندی انجام می گیرد.

سرهنگ علی اصغر شیر محمدی در گفتگو با خبرگزاری موج به وضعیت تردد در جاده های استان زنجان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزاد راههای زنجان به قزوین و زنجان به تبریز حاکم است و تردد به کندی انجام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه دور دوم سفرهای نوروزی شروع شده جاده ها بعد از ظهر ها شلوغ می شود که در این میان رانندکان سفر برگشت را مدیریت کنند.

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: تردد در بقیه محورهای مواصلاتی استان زنجان روان است.

شیر محمدی از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند و خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی، پتو و جیره غذایی خشک کرده و بدون این تجهیزات اقدام به سفر نکنند.

وی تاکید کرد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی 141 ارتباط برقرار کنند و یا با سامانه 1816 تماس بگیرند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

شیر محمدی تاکید کرد: زنجان یک استان عبوری است و بیشتر جاده ها برای گذر مسافران بزرگراه است در این میان رانندگان به محض خستگی در اولین فرصت در یک مجتمع و پار کینگ اقدام به استراحت کنند و اصلا رانندگی نکنند و در هر دو ساعت 15 دقیقه استراحت کنند و در جاهایی که مطمئن هستند تصادف پیش نمی آید توقف کنند.

وی افزود: رانندگان در شب از رانندگی خود داری کنند چرا که دید بسیار کم می شود واز رانندگی بین خطوط و سبقت و انحراف به چپ جلوگیری کنند و در این بازه زمانی که ترافیک سنگین است و این وضعیت تا پایان تعطیلات ادامه دارد از این تخلف جلوگیری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج