مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: یک میلیون و 300 هزار نفر تا پایان روز پنجم فروردین‌ماه سال جدید به مدت حداقل یک شب در اصفهان اقامت داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، الهیاری  پیرامون آمار حضور مسافران نوروزی در استان اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت‌ شده، یک میلیون و 700 هزار نفر مسافر نوروزی در استان اصفهان حضور یافته‌اند.

وی افزود: طی همین مدت، یک میلیون و 900 هزار نفر از مجموع آثار باستانی در سطح استان اصفهان بازدید داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: یک میلیون و 300 هزار نفر نیز حداقل به مدت یک شب در اصفهان اقامت کرده‌اند.

 سایت اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان به مناسبت شروع دور دوم سفرهای نوروزی اطلاعیه‌ای را برای رفاه حال گردشگران و مسافران اعلام و منتشر کرده است.

در ابتدای این بیانیه آمده است: مطابق گزارش وضعیت آب‌ و هوایی واصله، مجدداً تأکید می‌کند که با توجه به شرایط جوی ناپایدار بهاری، قبل از سفر، مسافران طی تماس با شماره 134 سازمان هواشناسی نسبت به کسب اطلاع از وضعیت آب‌ و هوای مقصد سفر اقدام کنند.

در ادامه بیانیه مطرح شده است: هم‌وطنان عزیز در مکان‌هایی که توسط ستاد اجرایی خدمات‌ سفر استان‌ها و شهرداری‌ها تعیین شده به برپایی چادر اقدام کرده و از برپایی چادر در سایر مکان‌های عمومی، به‌ خصوص در حاشیه رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال آب‌گرفتگی دارد، جداً خودداری کنند.

در این بیانیه همچنین با توصیه مردم به استفاده از ناوگان حمل‌ و نقل عمومی برای سفر آمده است: قبل از آغاز سفر ضمن بازبینی فنی خودروی شخصی طی تماس با شماره 141 یا سایر سامانه‌های پلیس از شرایط تردد محورهای مواصلاتی و جاده‌های منتهی به مقصد سفر اطلاع حاصل کنند.

در قسمت دیگری از بیانیه عنوان شده است: هموطنان عزیز برای رسیدن به مقصد سفر، زمان بیشتری در نظر بگیرند و از جاذبه‌های طول مسیر نیز دیدن کنند و مسافران و گردشگران نسبت به رعایت بهداشت و حفظ محیط ‌زیست دقت و همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه آورده است: هموطنان عزیز به‌ نحوی برنامه‌ریزی کرده تا استان‌های کمتر دیده‌ شده را به‌ عنوان مقصد سفر انتخاب کنند و سفر به استان‌های پُرمسافر را به وقت دیگری موکول کنند، سامانه 09629 اطلاعات این مقصدها و جاذبه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در پایان بیانیه تأکید شده است: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌ سفر همواره بر حفظ ایمنی و سلامت مسافران، گردشگران و زائران عزیز در سرتاسر کشور تأکید و از کلیه دستگاه‌های متولی درخواست همکاری و مساعدت لازم را دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج