مدیرکل راه آهن شرق گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تاکنون 47 هزار و 534 نفر مسافر توسط راه آهن شرق جابجا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد ابراهیم اقبالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد، 5 هزار و 289 نفر مسافر با قطارهای اختصاصی وارد ایستگاه راه آهن شرق و 3هزار و 783 نفر مسافر خارج شدند.

وی افزود: قطارهای عبوری نیز 38 هزار و 462 نفر مسافر را در راه آهن شرق جابجا کرد.

مدیرکل راه آهن شرق گفت بیان کرد: قطارهای اختصاصی شامل طبس - مشهد، طبس - تهران و خواف -تهران و قطارهای عبوری شامل بندرعباس، کرمان، یزد، اصفهان و شیراز به مقصد مشهد و بالعکس است.

موسیقی سنتی در نمایشگاه صنایع دستی سرایان با حضور مسافران نوروزی برگزار شد

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: اجرای موسیقی محلی در محوطه نمایشگاه صنایع دستی سرایان سبب استقبال کم‌نظیر گردشگران و مسافران نوروزی از برنامه‌های این گروه‌ها شد.

محمد عرب اظهار داشت: یکی از برنامه‌های جانبی و سرگرم‌کننده که در ایام نوروز امسال در میان برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته‌ شده اجرای موسیقی زنده و حرکات آئینی است.

47 هزار مسافر از ابتدای تعطیلات نوروزی توسط راه آهن شرق جابجا شدند

وی بیان داشت: اجرای برنامه زنده موسیقی محلی و همچنین رقص‌های محلی در محل نمایشگاه صنایع دستی شهرستان موجب استقبال فراوان و بی‌نظیر مهمانان نوروزی شده است.

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان ادامه داد: انجام بازی‌های بومی و محلی، شتر سواری، موسیقی محلی، تولید زنده صنایع دستی در هفت غرفه، پخت نان محلی و طبخ غذاهای سنتی، تولید و فروش لبنیات محلی، معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرستان، برگزاری تورهای نیم روزه و یک روزه کویرنوردی از جمله برنامه های نمایشگاه صنایع دستی است که برای مسافران اجرا و عرضه می شود.

عرب افزود: امسال علاوه بر نمایشگاه ورودی شهر سرایان، در روستاهای مصعبی کریمو، چرمه، بسطاق و شهر سه قلعه نیز نمایشگاه فروش و تولید زنده صنایع دستی و سوغات محلی نیز برگزار می‌شود.

ارائه خدمات به 25 هزار مسافر نوروزی ازسوی هلال احمر خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ارائه خدمات به حدود 25 هزار مسافر و گردشگر در نیمه نخست تعطیلات نوروزی خبر داد.

جواد خامسان با بیان اینکه در ایستگاه‌های سلامت نوروزی به یک هزار و 177 مسافر خدمات ارائه شده است، بیان داشت: انجام تست خون و فشار خون در ایستگاه‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی با اشاره به مراجعه 603 نفر به فضاهای دوستدار کودک بیان کرد: 403 نفر هم به خیمه‌های نماز مراجعه کرده‌اند.

وی از توزیع نقشه‌های گردشگری استان در بین 12 هزار و 255 مسافر خبر داد و ادامه داد: بیش از هفت هزار و 41 برشور نیز بین مسافران توزیع شده است.

خامسان افزود: یک هزار و 414 نفر عضو کمپین ملی نه «نه به تصادفات جاده‌ای» شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج