رئیس اوقاف ناحیه یک شهرستان قم گفت: غرفه معرفی و پاسداشت شهدای مدافع حرم در خیمه معرفت کوه خضر نبی(ع) طی تعطیلات نوروز امسال با استقبال گسترده زائران روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با اشاره به برپایی خیمه معرفت نوروزی با چندین غرفه در جوار کوه خضر نبی(ع) و مرقد شهدای گمنام اظهار کرد: این خیمه طی سال‌های گذشته نیز برپا می‌شد و استقبال از آن همواره بیش از سایر مراکز بوده است.

وی افزود: خیمه معرفت کوه خضر نبی(ع) دارای چندین غرفه گوناگون از جمله کودک، خانواده و فضای مجازی، پاسخگویی به سوالات شرعی، ایستگاه وقف، مشاوره روانشناختی و سخنرانی چند رسانه‌ای است.

 حجت‌الاسلام یوسف احمدی گفت: یکی از بخش‌هایی که در نوروز امسال در قالب این خیمه برپا شده، غرفه معرفی و گرامیداشت شهدای مدافع حرم است.

وی ادامه داد: قم یکی از استان‌هایی است که شهدای بسیاری را در راه مبارزه با تکفیری‌ها تقدیم اسلام و انقلاب کرده و به همین دلیل، معرفی شهدای مدافع حرم به عنوان یک تکلیف شرعی در فرصت تعطیلات نوروز، در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با اشاره به استقبال گسترده زائران و مسافران نوروزی از این غرفه خاطرنشان کرد: در غرفه شهدای مدافع حرم، تصاویر و پوسترهایی از آن عزیزان و وصایای آنها وجود دارد همچنین مبلغان روحانی به روایت خاطراتی از آنها مشغول هستند و اهداف و آرمان‌هایشان را برای بازدیدکنندگان شرح می‌دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج