ساری - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره کالاهای توزیع شده در حوزه تنطیم بازار گفت: تا امروز بیش از 450 تن گوشت مرغ، 394 تن سیب و 257 تن پرتقال توزیع شده است.

ابراهیم اصغر زاده در گفتگو با خبرگزاری موج اظهار داشت: گوشت قرمز و مرغ به اندازه کافی در استان ذخیره شده و هیچ مشکلی در تأمین این اقلام در استان وجود ندارد و برای روزهای آتی دو هزار تن گوشت مرغ منجمد توزیع می شود و با آغاز فعالیت کشتارگاه‌ها، عرضه گوشت مرغ گرم نیز در سطح بازار استان انجام خواهد شد.

وی در رابطه با افزایش قیمت گوشت مرغ گفت: قیمت گوشت مرغ به‌نسبت سال‌های گذشته افراطی افزایش نیافته و افزایش متعادلی داشته و روند کاهش قیمت را در روزهای آتی خواهیم داشت.

اصغرزاده، با بیان اینکه کمیته نظارت بر تنظیم بازار ستاد تسهیلات سفر استان اقداماتی را پیش از آغاز سال جدید با هماهنگی سایر دستگاه‌های مسئول داشته است، از جمله اقدامات تأمینی را تقویت سطح عرضه کالا و خدمات، برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و فروش فوق‌العاده، برقراری کشیک واحدهای ارائه‌دهنده خدمات همچون خبازی‌ها، تعمیرگاه‌ها برشمرد و افزود: امسال کم‌ترین گزارش را در حوزه آرد و نان داشته‌ایم.

وی افزود: در کنار اقدامات تأمینی، برگزاری طرح ویژه نظارتی نوروز 96سازمان صنعت، معدن و تجارت در کنار سایر دستگاه‌ها از ابتدای اسفند آغاز و تا پایان فروردین ادامه خواهد داشت.

اصغرزاده با بیان اینکه تمرکز نظارت ما بر واحدهای ارائه‌دهنده خدمات و کالاهای پرتقاضای این ایام هم برای شهروندان و مسافران است؛ از جمله این واحدها را واحدهای کیف و کفش، پوشاک، مواد بهداشتی، آجیل و خشکبار، واحدهای اقامتی و پذیرایی، واحدهای مستقر در شهرها و بین‌راهی برشمرد.

وی با اشاره به انجام بازرسی مستمر از واحدهای بین‌راهی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتطامی در این ایام، بر نظارت نحوه ارائه خدمات به مسافران و برخورد با واحدهای متخلف تأکید کرد و افزود: با رعایت واحدهای صنفی و نظارت جدی‌تر بازرسان، امیدواریم بستر خوبی برای شهروندان و مسافران در تمامی طول سال فراهم شود.

اصغرزاده با اعلام اینکه از ابتدای طرح نظارتی بیش از 26 هزار 140 واحد ارائه‌دهنده خدمات و کالا به شهروندان و مسافران مورد بازرسی قرار گرفت، از رعایت قوانین صنفی اکثر این واحدها ابراز خرسندی کرد و افزود: اما برای حدود هفت درصد این واحدها به‌عنوان واحد متخلف پرونده تشکیل و 1830 واحد متخلف شناسایی شد و تلاش ما این است تا با بسترسازی مناسب میزان این میزان تخلف را نیز در استان کاهش دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج