مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: 56 هزار و 400 تن از 25 اسفندماه سال گذشته الی پنجم فروردین ماه سال جاری در واحدهای اقامتی استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر اسکان یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اشاره به طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه سال جاری گفت: هفت هزار و 169 تن در هتل، هشت هزار و 669 تن در هتل آپارتمان، 16 هزار و 210 تن در مهماپذیرها و 24 هزار و 353 تن در خانه های مسافر قم اسکان یافتند.

به گفته وی، تعداد 35 واحدهتل، 27 واحدهتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت 10 هزار تخت اقامتی و پذیرایی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کند.

عیسی رضایی با بیان این که در کل 250 هزار و 981 تن مسافر نوروزی در قم اسکان یافته اند گفت: 112 هزار و 900 تن در مدارس قم و 35 هزار و 56 تن در سایر مراکز اقامتی از جمله میهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی، سالن های ورزشی و اقامتگاه های موقت و 36 هزار و 624 تن در چادرها اسکان پیدا کردند.

وی با اشاره به طرح رزرواسیون آنلاین گفت: این سامانه به آدرس www.qombooking.com امکان انتخاب اسکان بر اساس نوع خدمات اقامتی و پذیرایی را برای مسافران نوروزی فراهم کرد ضمن این که سامانه میزبان یار نیز خدمات اسکان را به مسافر نوروزی به صورت آنلاین ارائه می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اشاره به این که نظارت از اماکن اقامتی در طرح نوروزی به صورت روزانه صورت می گیرد گفت: 264 نظارت از اماکن اقامتی در قم صورت گرفته است که این نظارت ها به صورت مشترک با مرکز بهداشت، اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی قم و همکاری انجمن بین راهی، پذیرایی و گردشگری انجام شد.

وی همچنین به بازدید گردشگران از اماکن تاریخی قم اشاره کرد و گفت: 53 هزار و 97 گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری قم از جمله باغ گنبد سبز، تیمچه بزرگ و بازار،مسجد جامع،خانه امام خمینی(ره)،خانه ملاصدرا، خانه زند، کاروانسرای دیر گچین، محوطه تاریخی قلی درویش و دو موزه مردم شناسی و گنجینه آثار مراجع بازدید کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج