مدیرکل انتخابات و تقسیمات کشوری هرمزگان به تشریح آخرین جزئیات ثبت‌نام داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هرمزگان پرداخت.

علیرضا پاکدامن در گفت‌وگو خبرگزاری موج اظهار کرد: در طول هفت روز، هشت هزار و ٨٤١ نفر برای ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هرمزگان مراجعه کردند که از این تعداد ٥٨٧ نفر زن و هشت هزار و ٢٥٤ نفر مرد بوده‌اند.

وی ادامه داد: 871 نفر در شهرها شامل تعداد ١١٧ نفر زن و ٧٥٤ نفر مرد و همچنین هفت هزار و ٩٧٠ نفر در روستاها شامل ٤٧٠ نفر زن و هفت هزار و ٥٠٠ نفر مرد ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل انتخابات و تقسیمات کشوری هرمزگان با بیان اینکه حدود 10 درصد ثبت‌نام کنندگان در شورای شهرها و حدود 90 درصد آن‌ها در شوراهای روستایی بوده‌اند، افزود: در آخرین روز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هرمزگان دو هزار و 890 نفر مراجعه کرده‌اند که بیشترین آمار مربوط به شهرستان میناب با 585 نفر، بندرعباس با 491 نفر و شهرستان رودان 335 نفر مراجعه‌کننده بوده است.

پاکدامن با اشاره به اینکه در روز گذشته ثبت‌نام شهری 323 نفر شامل 50 نفر زن و 273 نفر مرد و همچنین ثبت‌نام روستایی دو هزار و 567 نفر شامل 203 نفر زن و دو هزار و 364 نفر مرد بوده‌اند، اضافه کرد: بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان در آخرین روز ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هرمزگان در شهرها نیز مربوط به شهر بندرعباس، شهر میناب و شهر بندرلنگه بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پس از ثبت‌نام اعضای هیئت اجرایی از مراجع چهارگانه استعلام کرده و پس از دریافت پاسخ و بررسی‌های لازم درنهایت روز دوم اردیبهشت‌ماه 96 تائید صلاحیت‌ها و همچنین رد صلاحیت‌ها را اعلام می‌کنند، تصریح کرد: برای شوراهای 38 شهر استان هرمزگان 318 نفر عضو اصلی و علی‌البدل و همچنین برای یک هزار و 346 روستا هفت هزار و 105 نفر عضو اصلی و علی‌البدل انتخاب خواهند شد که 125 روستا پنج عضو اصلی و مابقی روستاها سه عضو اصلی خواهند داشت.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج