مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: با پایان یافتن موج اول سفرهای نوروزی، 18 میلیون و 880 هزار و 300 لیتر بنزین در منطقه زاهدان مصرف شد.

دادخدا اعتصامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: با پایان یافتن موج اول سفرهای نوروزی، 18 میلیون و 880 هزار و 300 لیتر بنزین در منطقه زاهدان مصرف شد. این مقدار بنزین در نیمه اول تعطیلات نوزوز 96 از 25 اسفندماه 95 تا 5 فروردین ماه در جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه زاهدان توزیع شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان مقدار مصرف روزانه بنزین در 10 روز نیمه اول تعطیلات نوروز یک میلیون و 888 هزار لیتر اعلام کرد و افزود: این مقدار فرآورده در مقایسه با مصرف روزانه آن در طول سال 95 حدود 18 درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: دلیل افزایش مصرف بنزین در این مدت نسبت به روزهای عادی سال 95، افزایش سفرها و ترددهای جاده‌ای در تعطیلات نوروزی است.

دبیر کارگروه سوخت استان سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر لزوم خودداری از ترددهای غیرضروری و رعایت اصول صرفه‌جویی و بهینه‌سازی سوخت از سوی مردم، وضعیت ذخیره‌سازی بنزین و آمادگی جایگاه‌های عرضه سوخت استان را مطلوب اعلام کرد.

اعتصامی افزود: وضعیت آب و هوایی معتدل و تنوع اقلیم و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی سیستان و بلوچستان باعث شده تا این استان در سال 96 به عنوان مقصد اصلی گردشگری کشور در ایام نوروز معرفی شود و گردشگران سراسر کشور و کشورهای همجوار از استان دیدن کنند.

منطقه زاهدان یکی از مناطق 37 گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با دارا بودن 4 ناحیه زاهدان، زابل، خاش و سراوان، 3 انبار نفت تدارکاتی و 2 مرکز سوختگیری هواپیمایی وظیفه تامین و توزیع سوخت در شمال، مرکز و بخش‌هایی از جنوب استان سیستان و بلوچستان را بر عهده دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج