مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از وقوع حریق در پاساژ امام رضا (ع) منطقه کوی فرهنگیان این شهر خبر داد.

مقصود حق شناس در گفتگو با خبرگزاری موج اظهار کرد: شب گذشته طی تماس شهروندان با ستاد فرماندهی 125 گزارش حریق پاساژ امام رضا (ع) در نبش کوی فرهنگیان دو اطلاع داده شد. آتش نشانان بلادرنگ از نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی در کمتر از چهار دقیقه پس از دریافت گزارش خود را به محل حادثه رساندند.
وی افزود: آتش نشانان با دو خودروی اطفای حریق و تجهیزات تخصصی به محل رسیده و مشاهده کردند که کنتور برق بر اثر اتصالی دچار حریق شده است.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: آتش نشانان سریعا نسبت به خاموش کردن حریق اقدام و از گسترش و سرایت آتش جلوگیری کردند. خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی وارد نشد.
حق شناس در ارتباط با علت حادثه گفت: علت این حریق از سوی کارشناسان اتصالی برق کنتور تشخیص داده شد.
برخورد خودرو پژو با جدول
وی در خصوص یک حادثه دیگر گفت: روز گذشته همچنین با تماس به سامانه 125ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر از برخورد خودرو پژو در چهارشیر به سمت سه راهی تپه دادند.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ادامه داد: آتش نشانان پنج دقیقه بعد در محل حاضر و مشاهده کردند یک دستگاه خودروی پژو آردی در اثر سرعت زیاد و عدم توانایی راننده در کنترل آن با جدول حاشیه خیابان برخورد و باعث واژگونی و محبوس شدن راننده درون خودرو شده است.
حق شناس بیان کرد: تیم عملیاتی با قطع برق خودرو و ایمن سازی محل ضمن پیشگیری از بروز احتمال برخورد خودروهای عبوری با استفاده از تجهیزات تخصصی سرنشین خودرو را به سلامت خارج کردند.
وی ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه این حادثه تلفاتی در بر نداشته و فقط موجب وارد شدن خسارتی به خودروی پژو شد.
حریق خودروی پراید در اثر اتصالی برق
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در ارتباط با یک حادثه دیگر گفت: روز گذشته همچنین شهروندی با تماس با سامانه 125 ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر از حریق خودرویی در نهضت آباد را اطلاع رسانی کرد.
حق شناس اضافه کرد: آتش نشانان بلادرنگ و در قالب یک تیم متشکل از دو خودروی اطفاء در مدت زمان چهار دقیقه بعد در محل حادثه حاضر شدند. این خودرو در اثر اتصالی برق در ناحیه سیم کشی دچار حریق شده بود که این آتش سوزی با حضور آتش نشانان اطفاء شد.
وی عنوان کرد: خوشبختانه در اثر این حادثه هیچ فردی آسیب ندید و راننده خودرو با تماس به موقع با آتش نشانی از گسترش آتش به نقاط دیگر خودرو و همینطور خودرو های همجوار جلوگیری کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج