مسؤول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: 1200 برنامه فرهنگی از ابتدای فعالیت ستاد تاکنون در سطح شهر اجرا شده که با استقبال شهروندان و مسافران رو به رو شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان، مهدی سلطان‌آقایی در دومین نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان اظهار داشت: حدود 80 عنوان برنامه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام نوروز در اصفهان در حال برگزاری است.

*اجرای 1200 برنامه فرهنگی

وی با تأکید بر حفظ پراکندگی اجرای برنامه‌ها در نقاط مختلف شهر افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان تاکنون در این ایام حدود یک هزار و 200 برنامه اجرا شده و این برنامه‌های فرهنگی برای شهروندان اصفهانی و هم برای میهمانان مورد رضایت و استقبال بوده است.

مسؤول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان جشن‌های عیدانه را از برنامه‌های شاخص ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان عنوان و بیان کرد: این جشن‌های عیدانه از دوم فروردین ماه در نقاط مختلف شهر شروع شده و تا دهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

*برگزاری جشن‌های عیدانه

سلطان‌آقایی ادامه داد: جشن‌های عیدانه هر روز بعد از ظهر در باغ غدیر، پارک کوهستانی صفه، ناژوان، میدان امام علی(ع)، فضاهای حاشیه زاینده‌رود، پل خواجو و همچنین در باغ فدک برگزار می‌شود که با استقبال گسترده و پر شور مردم همراه بوده و نقش مؤثری در ایجاد نشاط اجتماعی داشته است.

*نورنمای سه بعدی بر روی پل خواجو

وی اجرای ویدئو مپینگ در پل خواجو را از دیگر برنامه‌های فرهنگی ستاد هماهنگی سفر شهر برشمرد و اذعان داشت: این طرح تحت عنوان نور نمای سه‌ بعدی بر روی پیکره پل خواجو با استقبال چشمگیر میهمانان نوروزی و مردم شهر اصفهان همراه بوده است.

مسؤول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان اضافه کرد: نور نمای سه بعدی هر شب رأس ساعت 21:30 و 22 در سه سانس 10 دقیقه‌ای در پل خواجو اجرا می‌شود.

*تورهای گردشگری در باغ فدک

سلطان‌آقایی با اشاره به اینکه تورهای گردشگری امسال با برنامه‌ریزی بهتری انجام شد، اذعان داشت: با توجه به اینکه مسافران امسال بیشتر در منازل استیجاری و آموزش و پرورش اسکان پیدا کردند، در باغ فدک ازدحام مسافران همانند سال‌های گذشته نبود.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از اتلاف زمان، دوری از ترافیک و استفاده حداکثری از مکان‌های دیدنی برای شهروندان و مسافران نوروزی تور ویژه گردشگری در نظر گرفته شده است، گفت: شهروندان و مسافران نوروزی برای شرکت در تورهای گردشگری باید از طریق کیوسک‌های اطلاع‌رسانی باغ فدک، پارک صفه، میدان امام حسین(ع) و میدان امام علی(ع) ثبت نام کنند.

*مسابقه کتابخوانی در سطح شهر

مسؤول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به اینکه مسابقه کتابخوانی هم اکنون به صورت گسترده در سطح شهر در حال برگزاری است، عنوان کرد: ایجاد غرفه‌های فرهنگی در صفه، ناژوان، باغ فدک و میدان امام علی (ع) بسیار چشمگیر بوده و با استقبال خوب مردم روبرو شده است.

سلطان‌آقایی برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شده را به ویژه در چهار روز اول نوروز در تخت فولاد و گلستان شهدا مثبت ارزیابی و بیان کرد: در برنامه‌های تخت فولاد و گلستان شهدا با استقبال چشمگیر مسافران و مردم روبرو شدیم.

*برگزاری برنامه طنز با حضور آقا رشید

وی با اشاره به اینکه به دستور شهردار اصفهان طنز امسال با حضور گروه آقا رشید در شهر برنامه‌ریزی شد و استقبال از اجرای این برنامه‌ها در این چند شب چشمگیر بوده است و اجرای آن‌ها ادامه دارد، اظهار داشت: علاوه بر این‌ها برنامه‌هایی نیز ویژه سال تحویل در چند نقطه شهر برگزار شد.

مسؤول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان در ادامه ابراز داشت: کمیته فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با ایجاد تشکل در این مکان در حال فعالیت است و با اعلام برنامه‌ها به مدیران مناطق شهرداری قبل از نوروز برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه انجام شد.

سلطان‌آقایی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری خوب مناطق این روند و اجرای برنامه‌ها تا آخر تعطیلات به نحو احسن انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج