عضو خبرگان رهبری گفت: از جمله کارهایی که در تحقق اشتغالزایی در کشور بسیار تاثیرگذار است، ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز اظهار داشت: ما وقتی می توانیم اقتصاد مقاومتی و تولید ملی قوی داشته باشیم که قبل از آن فرهنگ استفاده از کالای داخلی را در کشور به خوبی نهادینه کرده و آن را در ذهن و فکر مردم و جوانان به خوبی جا بیندازیم.

وی با اشاره به این که واردات بی رویه به اقتصاد ملی ضربه وارد می کند، گفت: باید برای مردم به درستی این مساله و واقعیت را تبیین کرد که  خرید کالای خارجی باعث بیکاری جوانان خودمان می شود و برعکس تبلیغ مصرف و خرید کالای ایرانی باعث اشتغالزایی و رونق واحدهای تولیدی داخل می گردد.

عضو خبرگان رهبری همچنین با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی در سال های آینده نیز باید در دستور کار مردم و به خصوص مسئولان و دولتمردان باشد، افزود: متاسفانه در سالی که گذشت دیدیم که آمریکا به تعهدات خود در مساله برجام عمل نکرد و این مساله نشان می دهد که ما نباید چشممان به بیگانه باشد، بلکه باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توکل بر خدا، روی پای خودمان بایستیم و مشکلات را حل کنیم.

وی بیان داشت: همان طور که مقام معظم رهبری نیز چندی پیش به صراحت فرمودند در پایان سالی که عنوان و شعارش اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بود، این انتظار از مسئولان کشور می رود که گزارشی از کارهای انجام شده در رابطه با اقتصاد مقاومتی را به مردم ارایه دهند.