معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: کشتار مرغ از دیشب در استان گلستان آغاز شده و مرغ مورد نیاز مردم تامین شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رحمت الله سمیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آغاز کار کشتارگاه‌ها از شب گذشته بیش از 400 تن مرغ کشتار شد و مردم نگران تامین مرغ گرم مورد نیاز خود در استان نباشند و به زودی قیمت مرغ متعادل می‌شود.

وی تاکید کرد: کشتارگاه‌ها در ایام تعطیلات کشتار انجام می‌دادند اما به صورت شیفتی اما از شب گذشته به صورت رسمی همه کشتارگاه‌های استان فعالیت خود را آغاز کردند و به شکل عادی انجام می‌شود و به اندازه نیاز استان تولید داریم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان افزود: سال گذشته بیش از 153هزار تن مرغ در استان تولید شد که با تامین نیاز بازار داخلی بیش از 110 هزار تن آن به استان‌های دیگر و خارج از کشور صادر شد.

وی درباره قیمت مرغ در بازار هم گفت: قیمت مرغ براساس عرضه و تقاضا است و سعی می‌کنیم قیمت‌ها متعادل شود که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان متضرر نشوند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان تاکید کرد: در این ایام با توجه به نیاز بازار مرغ‌های تولیدی استان گلستان به استان‌های تهران و خراسان رضوی ارسال می‌شود تا نیاز این 2 استان هم بر طرف شود.

سمیعی تصریح کرد: مردم نگران کمبود گوشت مرغ نباشند چون علاوه بر مرغ گرم، شرکت پشتیبانی امور دام به اندازه کافی ذخیره‌سازی انجام داده و در صورت کمبود و افزایش قیمت مرغ در بازار با عرضه این گوشت‌ها بازار متعادل خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج