امام جمعه قم افزود: اگر تولید داخلی و کارخانجات ما رونق پیدا کند و کارآفرینان عرصه مناسبی برای ایجاد اشتغال داشته باشند و دولت نیز با برنامه ریزی مناسب از تولیدکننده حمایت کند، خیل عظیمی از جوانان ما جذب بازار کار می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، عضو شورای عالی حوزه ضمن تبریک آغاز سال جدید به ملت ایران، به نامگذاری سال 1396 به عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت: چندسالی است که رهبر معظم انقلاب به دلیل اهمیت مسائل اقتصادی، شعار سال را به موضوع اقتصاد مقاومتی اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: امسال علاوه بر عنوان کلی اقتصاد مقاومتی در شعار سال، شاهد طرح دو عنوان تولید  و اشتغال  هستیم که اگر تا پایان سال این دو عنوان در جامعه ما تحقق پیدا کند، در حقیقت اقتصاد مقاومتی هم شکل لازم را پیدا می کند.

امام جمعه  قم با اشاره به اینکه عدم تمایل مردم به خرید اجناس ایرانی به یکی از مشکلات دامن گیر کشور تبدیل شده است، ابراز داشت: متاسفانه فرهنگ سازی لازم هم در این زمینه انجام نشده است؛ بخش کثیری از مردم ما روی خوشی به تولیدات داخلی نشان نمی دهند و به همین دلیل حتی کسانی که تولیدات داخلی دارند، ناگزیر هستند برای اینکه کالاهای آنها مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد، اجناس خود را با نام و نشان خارجی عرضه کنند.

وی همچنین بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان و صنایع داخلی تاکید کرد و افزود: یکی از مهم ترین مشکلات صاحبان صنایع، بازپرداخت وام های سنگینی است که در هنگام آغاز کار از بانک دریافت کرده اند اما به دلیل عدم رونق اقتصادی، امروز گرفتار پرداخت اقساط سنگین این وام ها هستند.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: ارائه تسهیلات دولت و تولید باکیفیت اجناس داخلی می تواند زمینه را برای رونق تولید ملی فراهم کند.

وی همچنین در بخش دیگری  با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام مسئولان به ایجاد شغل برای جوانان، اظهار داشت: بارها رهبر معظم انقلاب و بزرگان نسبت به بیکاری جوانان و عدم وجود اشتغال گلایه های بسیاری مطرح کردند و حق همین است؛ متاسفانه بسیاری از خانواده ها، جوانان تحصیل کرده بیکار دارند.

امام جمعه قم افزود: اگر تولید داخلی و کارخانجات ما رونق پیدا کند و کارآفرینان عرصه مناسبی برای ایجاد اشتغال داشته باشند و دولت نیز با برنامه ریزی مناسب از تولیدکننده حمایت کند، خیل عظیمی از جوانان ما جذب بازار کار می شوند.

وی افزود: بعضی از کالاها و اجناس داخلی کیفیت به مراتب بهتری از نوع خارجی دارد اما از آنجا که تبلیغات کالاهای اجناس خارجی در جامعه رونق پیدا کرده، تمایل مردم هم به سمت و سوی برندهای خارجی است.

آیت الله حسینی بوشهری بر لزوم عرضه اجناس باکیفیت از سوی تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد و گفت: تولیدات داخلی باید علاوه بر کیفیت و دوام مناسب، جذابیت لازم را برای مشتری داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج