معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به ریزش‌های جوی شب گذشته گفت: با آمادگی کامل عوامل راهداری، در حال حاضر همه محورهای جاده‌ای استان باز است.

حمید پرورشی‌خرم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: شب گذشته تا حدود ساعت یک بامداد در برخی از گردنه‌های استان، از جمله گردنه گرین در محور نهاوند-نورآباد بارش‌های سنگینی داشتیم اما در عین حال تمام عوامل و پرسنل راهداری، تمام وقت تلاش کردند تا هیچ محوری مسدود نشود.

وی با بیان اینکه بارش برف در محور بیجار در 24 ساعت گذشته به صورت متناوب ادامه داشته ‌است، گفت: در اغلب محورهای استان نیز بارش باران به صورت مستمر تا صبح امروز تداوم داشته که طبعا موجب کندی تردد در جاده‌ها خواهد بود اما با آمادگی عوامل راهداری و همراهی پلیس راه، تا این لحظه گره ترافیکی در محورها نداشته‌ایم و ریزش‌های جوّی شب گذشته موجب انسداد راه‌ها نشده ‌است.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان افزود: برف‌روبی و نمک‌پاشی در محورهایی که دیشب با بارش برف همراه بوده انجام شده و همچنان مورد پیگیری قرار دارد تا در صورت لزوم تکرار شود.

وی با اشاره به وضعیت هوای تمام ابری در شهرستان‌های جنوبی استان بیان کرد: شهرستان‌های شمالی استان نیز نیمه ابری هستند اما در حال حاضر هیچ بارشی گزارش نشده و مشکلی در تردد جاده‌ای استان وجود ندارد.

پرورشی‌خرم ضمن تأکید بر این امر که از ابتدای نوروز امسال آمادگی لازم در تمام محورهای جاده ای استان لحاظ شده است، عنوان کرد: با همت و تلاش نیروهای راهداری تا این لحظه مشکل جدی در هیچ یک از محورهای استان مشاهده نشده است.

وی در ادامه به پیگیری پیش بینی‌های اداره هواشناسی استان اشاره کرد و افزود: اداره کل راهداری با آماده باش نیروها، استقرار تجهیزات و مصالح مورد نیاز و ماشین‌آلات لازم هرگونه آمادگی را برای کنترل شرایط سخت جوّی ایجاد کرده‌ است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج