فرمانده انتظامی گلستان از کشف بیش از 200 کیلوگرم مواد مخدر طی 48 ساعت گذشته در راستای طرح عملیاتی مبارزه با مواد مخدر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر جاویدان در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با عناصر تهیه و توزیع مواد مخدر، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گلستان طی 48 ساعت گذشته موفق به کشف 205 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک و حشیش شدند.
وی گفت: در همین راستا چهار نفر از عوامل توزیع مواد مخدر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
فرمانده انتظامی گلستان برخورد با عناصر تهیه و توزیع موادمخدر را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس گلستان در سال جاری عنوان کرد و خاطر نشان کرد: شهروندان همچون گذشته در صورت اطلاع از هرگونه اماکن توزیع مواد مخدر، مراتب را در اولین فرصت به مرکز فوریت های پلیس 110 گزارش کنند.
جاویدان بیان کرد: موضوع مبارزه با مواد مخدر یک موضوع ملی و همگانی است و باید همه اقشار در راستای مبارزه با مواد مخدر اقدامات مناسب و همراهی مستمری را با پلیس داشته باشند.
وی گفت: راهکار پیشگیری از اعتیاد و گسترش مصرف مواد مخدر در جامعه اقدامات فرهنگی در کنار اقدامات انتظامی است و در این راه همه مردم باید فرهنگ ساز و مطالبه گر باشند.
فرمانده انتظامی استان گلستان تأکید کرد: اساتید و دانشگاهیان، معلمان و جامعه روحانیت ظرفیت های مهم و قابل توجهی هستند که باید جامعه به آن توجه کند و دستگاه‌های مسؤول با استفاده از این ظرفیت می توانند به نتایج مناسبی دست یابند.
جاویدان گفت: رویکرد پلیس در پیشگیری از جرایم رویکرد اجتماعی است و پلیس فرای وظیفه خود و به منظور جبران خلا اقدامات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد وارد عرصه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه شده که اقدامات مؤثری در این حوزه داشته است.
وی در پایان به کاهش وقوع جرم در استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تأکید ما به تمامی پلیس‌های تخصصی تلاش برای ادامه روند کاهشی در وقوع جرم است که در این راستا انتظامی استان گلستان از ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی استفاده خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج