معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان ضمن بیان اینکه در محور شاهرود-توسکستان با بارش برف مواجه هستیم، گفت: نیروهای هلال احمر به 240مسافر گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کردند.

به گزارش خبرگزاری موج علی یحیایی ضمن بیان اینکه هلال احمر استان سمنان روز دوم فروردین ماه95 در محور شاهرود-توسکستان به 60خودرو گرفتار در برف امداد رسانی کرده اند، ابراز داشت: این جمعیت 26پایگاه امداد و نجات در سطح استان دارد لذا مسافران و زائران چنانچه در طی مسیر دچار سانحه و یا نیاز به دارو ودرمان داشتند می توانند با مراجعه به این پایگاه ها و یا تماس باشماره 112مشکل خود را با امدادگران هلال احمر درمیان گذاشته تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

وی بابیان اینکه احتیاط شرط اول رانندگی است، افزود: متاسفانه محورهای استان سمنان امروز شاهد سه حادثه واژگونی خودرو بود که نشان می دهد خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از عوامل اصلی این حوادث بود لذا از مسافران تقاضا داریم چنانچه در محورهای مواصلاتی استان با خستگی و خواب آلودگی مواجه شدند از ادامه مسیر خودداری کرده و پس از استراحت طی مسیر کنند تا شاهد حوادث تلخ این چنین نباشیم.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه این سازمان طی هفت روز گذشته به 115حادثه دیده امداد رسانی کرده است، ابراز داشت: نیروهای امداد و نجات هلال احمر از 28 اسفند سال 95 لغایت اول فروردین ماه جاری در 40حادثه مختلف حضور داشتند که از این تعداد 16مورد به مراکز درمانی منتقل شدند.

یحیایی در ادامه تصریح کرد: 51 تیم و 124 نیروی عملیاتی طی هفت روز در 12پایگاه امداد و نجات به مردم در اقصی نقاط استان سمنان امداد رسانی کردند که باید گفت تمام مراکز هلال احمر آماده پاسخگویی به مسافران خواهند بود لذا مسافران در صورت نیاز به درمان و دارو می توانند به این پایگاه ها مراجعه کنند تا در کوتاه ترین زمان به آنها رسیدگی شود.

وی افزود: 43 مورد درمان سرپایی و یک حادثه فوت در صحنه حادثه اتفاق افتاد از جمله مواردی بود که هلال احمر طی مدت هفت روز امداد رسانی کردند و از مسافران تقاضا داریم قبل از حرکت به توصیه های پلیس راه و هلال احمر حتما توجه و از سفر به مناطق پرخطر خودداری کنند تا سفر خوبی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج