مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: تاکید مقام عظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی نشان از ناکافی بودن کارهای دولت است

به گزارش خبرگزاری موج حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در مورد نامگذاری سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال عنوان کرد: چند سالی است که مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد تاکید می ورزند، این مهم به خاطر آنست که اقتصاد شالوده اصلی نظام اسلامی است و مفهومی است که در کنار فرهنگ باید از آن یاد کرد.

وی عنوان کرد: اقتصاد و فرهنگ چنانچه در کنار هم و به موازات یکدیگر به تعالی برسند ما شاهد جامعه ای پیشرو و مرفه خواهیم بود و اگر چنانچه هرکدام از این دو مهم بارکود مواجه شوند ، کشور با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

به گفته وی، سال 96 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گرفته است و این که بار دیگر مفهوم اقتصاد مقاومتی در کلام مبارک رهبری تکرار می شود از سویی به خاطر اهمیت و جایگاه موضوع و از سوی دیگر به خاطره اشاره به ناکافی بودن مجموعه کارهایی است که انجام گرفته است.

حجت الاسلام انصاری راد خاطرنشان کرد: اما معظم له در کنار اقتصاد مقاومتی از دو مفهوم دیگر با عنوان تولید و اشتغال یاد می کند و بر آن تاکید می ورزند زیرا پایه های اساسی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است و بدون هرکدام از این دو، مقاوم سازی اقتصاد امری غیر ممکن نشان می دهد. امروزه تحقق تولید و اشتغال در کشور ما با در اختیار داشتن نیروی کار آماده و وجود زیر ساخت های فراوان امکان پذیر به نظر می رسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهارداشت: تولید و اشتغال با بکارگیری مدیران متعهد ، با انگیزه ، انقلابی و مجرب فراهم خواهد شد ، مدیریت به معنای واقعی آن نقش تعیین کننده در تحقق تولید و اشتغال خواهد داشت، در شرایط حساس کنونی می بایست در مسیر نهادینه کردن فرهنگ تولید و اشتغال از هیچ کوششی فروگزار نکرد و در این میان نقش رسانه های شنیداری، دیداری و مکتوب بسیار مهم و تاثیر گذار نشان می دهد.

وی تاکید کرد: علما و روحانیان به ویژه خطبای جمعه نیز می توانند با سخنان خود دراین زمینه فرهنگ سازی کنند . متاسفانه جامعه ما بدلیل فرهنگ سازی غلط ، تلقی دیگری از اشتغال در ذهن خود دارد و اشتغال را پشت میز نشینی معنا می کند به این معنا که هرکس پشت میز قرار گرفت شاغل به حساب می آید و مابقی بی کارند ، در حالی که این نوع نگرش و نگاه به مفهوم اشتغال بایستی تغییر کند.

حجت الاسلام انصاری راد تصریح کرد: موفقیت کشور ما در حوزه تولید و اشتغال، نیازمند بکارگیری بخش خصوصی در این زمینه است، هر جا بخش دولتی وارد عرصه اقتصاد، تولید و اشتغال شده ، بخش خصوصی و مردمی با ناامیدی فاصله گرفته است ، باید بخش مردمی را تشویق و زمینه جذب سرمایه داران متعهد را فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد دینی جوشیده از متن مردم، می تواند نقشی اساسی در ارتقای فرهنگ تولید و اشتغال ایفا کند، زیرا شبکه تبلیغی، حوزه نرم افزاری مساجد و تشکل های دینی از ظرفیت های کلان این نهاد مقدس به شمار می روند که هرکدام می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج