یزد دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: تا امروز 520 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای شهری و روستایی استان یزد ثبت‌نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج محمد محامدی با اشاره به اینکه ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 29 اسفندماه آغاز شده است، اظهار داشت: در روز نخست 153 نفر، در روز دوم 152 نفر و امروز 215 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان یزد ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بیان کرد: 201 نفر از این تعداد در شوراهای شهری و 319 نفر از آنها در شوراهای روستایی ثبت‌نام کرده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به مشارکت خوب بانوان عنوان کرد: 30 نفر از این تعداد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاراه به اینکه احتمال دارد در تعطیلات نوروزی، گواهی عدم سوء‌پیشینه صادر نشود، خاطرنشان کرد: داوطلبانی که فرم سوءپیشینه دریافت نکرده‌اند می‌توانند فرم‌های خوداظهاری را از فرمانداری‌ها یا بخشداری‌ها دریافت کرده و نسبت به تکمیل آن اقدام و ثبت‌نام موقت کنند.

محامدی بیان کرد: این افراد به محض دریافت گواهی عدم سوءپیشینه، ثبت‌نام دائم خواهند شد و پس از تأیید صلاحیت در رقابت انتخاباتی شرکت خواهند کرد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری یزد همچنین با اشاره به زمان‌بر بودن ثبت‌نام داوطلبان عنوان کرد: با توجه به اینکه وارد کردن اطلاعات داوطلبان به سیستم بیش از یک ساعت زمان می‌برد، علاقمندان ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی یادآور شد: زمان تعیین شده برای ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر و روستا از 29 اسفندماه تا ششم فروردین ماه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج