آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار اعضای ستاد انتخابات استان قم اظهار داشت: مسئولان کشور در برگزاری انتخابات امانت دار باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله العظمی علوی گرگانی در  دیدار اعضای ستاد انتخابات استان قم طی سخنانی با بیان اینکه هرچه داریم از قرآن بایستی بگیریم اظهار داشت: چون خداوند متعال خالق انسان است باید دستورالعمل زندگی را هم از او دریافت کنیم.

وی افزود: خداوند می فرماید من شما را آفریده ام و دستورات را نیز من به شما می دهم و منظور از نزول انبیاء الهی نیز همین است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: نگاه ما به مسئولان نظام مثبت است و بر همین مبنا ایشان را توصیه به اجرای مبانی دینی می کنیم.

آیت الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به آیه ای شریف از قرآن کریم ادامه داد: خداوند می فرماید؛ بنده های من هر کار خوبی داشته باشند و برای ما بفرستند همه ی آنها را برایشان حفظ می کنیم و جزای آن را به ایشان خواهیم داد.

وی افزود: اگر به این اصل آگاه باشیم که خداوند نسبت به همه ی اعمال ریز و درشت ما آگاه است در همه ی مباحث از جمله انتخابات تلاش می کنیم تا امانت الهی را حفظ نماییم.

آیت الله العظمی علوی گرگانی ادامه داد: چنانکه پیامبر اکرم نیز می فرمایند مردم پاداش عمل خود را می گیرند.

وی با بیان اینکه ممکن است بعضی افراد بخواهند در انتخابات طبق هوای نفس عمل کنند افزود: مسئولیت ناظرین در انتخابات بسیار سخت است.

آیت الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به اینکه اعضای شورای نگهبان بار سنگینی برای تایید صلاحیت افراد بر عهده دارند خاطرنشان کرد: افرادی که لیاقت و مسئولیت پذیری لازم را ندارند نباید از کانال شورای نگهبان عبور کنند.

مرجع تقلید شیعیان اتفاقات سال 88 را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه طرفین بابت این اتفاقات اذیت شدند افزود: امیدواریم مسئولان خود را در پیشگاه خداوند ببینند و برای رضای او تلاش کنند.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری سالم ترین و شاخص ترین انتخابات را استان قم برگزار کرد اظهار داشت: انتظار از استان قم نیز با توجه به جایگاه خاص آن در کشور همین است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان قم همزمان با سراسر کشور افزود: طی دو ماه گذشته جلسات پی در پی برگزار می شود و ضمن رصد فضای سیاسی استان، تعاملات نظام مند و عقلانی با مجموعه های برگزار کننده و ناظرین انتخابات داریم.

جمالی با اشاره به مسئولیت اجرای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط وزارت کشور ادامه داد: وظیفه ی تایید صلاحیت و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری به عهده ی شورای نگهبان و در بحث شوراهای اسلامی شهر و روستا به عهده ی مجلس شورای اسلامی می باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سیاسی نیست تصریح کرد:در تلاش هستیم تا با آگاهی بخشی به مردم زمینه لازم را فراهم کنیم تا افرادی در شوراها انتخاب شوند که تعهد و تخصص های لازم در بحث معماری و مدیریت شهری را داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان قم افزود: امیدواریم بتوانیم انتخاباتی برگزار کنیم که سرمایه اجتماعی قوی برای نظام اسلامی در داخل و خارج از کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد: قانون مداری و اخلاق مداری در انتخابات اولویت مهم مسئولان است و چنانکه رهبری فرمودند آرای مردم حق الناس است و مسئولان در این رابطه نهایت توجه را خواهند داشت.

جمالی تصریح کرد: ممکن است بداخلاقی هایی توسط برخی افراد صورت بگیرد؛ اما مسئولان برگزاری انتخابات ضمن رعایت قانون برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور و هیجان در تلاش هستند.

وی در پایان هدف از دیدار اعضای ستاد انتخابات استان با مراجع عظام تقلید را استفاده از از توصیه ها و نصایح ایشان عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از این رهنمودها زمینه ی رضایت خداوند را فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج