وزیر آموزش و پرورش از پرداخت اعتبار مورد نیاز برای معلمان حق التدریس آزاد خبر داد و گفت: تا پایان سال گذشته مجموع این اعتبارات در تمام استان ها توزیع شد که برخی از استان ها با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال پول در بانک ها ماند و به حساب معلمان واریز نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در حاشیه بازدید از ستاد اسکان فرهنگیان، اظهار کرد: سیاست کلی وزارتخانه در این بود که امکانات بیشتری برای اسکان فرهنگیان اختصاص پید کند.

وی با بیان اینکه امسال سعی شد تا کیفیت  خدمات را بالا ببریم، افزود: در حال حاضر ۳۵۰ مرکز رفاهی معلم در کشور داریم و برنامه ریزی های انجام شده در مورد ارتقای این مراکز در درازمدت نیز در دستور کار قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش کیفیت خدمت رسانی برای فرهنگیان را برای سفرهای نوروزی، تابستان و ایام تعطیلات ضروری خواند و تصریح کرد: در مجموع یکی از اولویت های وزارت آموزش و پرورش تامین معیشت معلمان است که برنامه های مفصلی در این باره داریم.

وی با اشاره به اینکه براساس روال سال های گذشته استان های مازندران و گیلان پذیرای مسافران زیادی بود بدون شک امسال نیز بر همین منوال است، اظهار کرد: قطعا تردد فرهنگیان نیز در این مساله مستثنی نبوده و می توان تخمین زد که این دو استان بیشترین سهم از تردد فرهنگیان را به خود اختصاص داده است.

دانش آشتیانی با قدردانی از تلاش های نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در دفاع از حقوق و مطالبات فرهنگیان بیان کرد: قاسم احمدی لاشکی در واقع جزو پرسنل وزارت آموزش و پرورش بود و اختصاص اعتبارات در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶ برای فرهنگیان گویای این امر است.

وی در پایان با بیان اینکه سال ۹۵ با تمام مشکلات و کمبودهایی که  داشت سپری شد، گفت: تا پایان سال گذشته تمام اعتبار مورد نیاز برای معلمان حق التدریس آزاد پرداخت شد و در تمام استان ها توزیع شد اما در برخی از استان ها به دلیل اینکه در روزهای پایانی سال قرار گرفته شد پول ها در بانک باقی ماند و به حساب فرهنگیان واریز نشد که در اسرع وقت به حساب شان واریز می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج