عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای تجهیز کلاس‌ها در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج،قاسم احمدی‌لاشکی در حاشیه بازدید وزیر آموزش و پرورش از ستاد اسکان فرهنگیان چالوس از تلاش‌های  وزیر آموزش و پرورش قدردانی و اظهار کرد: در حال حاضر فضای بهتری برای فرهنگیان کشور مهیا شد.

وی اقدام وزیر آموزش و پرورش را در مورد اختصاص  ۳۰ میلیارد تومان برای تجهیز کلاس‌ها ستودنی خواند و افزود: در جلسه‌ای که ۱۰ روز قبل توسط مجمع نمایندگان مازندران در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تشکیل شد استان مازندران استان نخست را از نظر میزان  مسافر‌پذیری به‌خود اختصاص داد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید سخنان دو روز قبل سردار مؤمنی جانشین نیروی انتظامی کشور مبنی بر اینکه جاده چالوس پر ترددترین جاده کشور است، تصریح کرد: چالوس، نوشهر و کلاردشت به‌عنوان یکی از ورودی‌های این استان پذیرای حجم وسیع مسافران است.

این مسؤول بالا بردن جایگاه معلمان و بهتر شدن اوضاع آنان را از دغدغه‌های اصلی خواند و افزود: ورود خوب وزیر آموزش و پرورش در این حوزه نوید بخش روزهای خوش  برای آموزش و پرورش است.

احمدی‌لاشکی با اشاره به احداث ساختمان ادارات آموزش و پرورش جدید در شهرستان‌های نوشهر و چالوس، اظهار کرد: کلنگ ساخت هر دو ساختمان در زمان وزیر اسبق آموزش و پرورش به‌زمین زده شد و در دوره وزارت فانی ساخته شد که ساختمان اداره آموزش و پرورش نوشهر افتتاح شد و در حال بهره‌برداری است اما چالوس با وجود افتتاح به‌علت باقی ماندن بخشی از کار مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه ساختمان فعلی آموزش و پرورش چالوس مربوط به دوره پهلوی اول است، تأکید کرد: با توجه به اینکه این ساختمان قدیمی همچنان استفاده می‌شود، ممکن است پلاسکویی دیگر اتفاق بیفتد، بنابراین جدیت نیاز دارد تا هر چه زودتر تکمیل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۶ قرار شد تا آموزش و پرورش بتواند برخی از فضاها را تبدیل به أحسن کند، افزود: با توجه به اینکه ساختمان فعلی اداره آموزش و پرورش واقع در خیابان ۱۷ شهریور در نقطه‌ای پرترافیک قرار دارد در صورت باز شدن این ساختمان و استفاده از این فضا برای امور تجاری هم بخشی از شهر آزاد می‌شود و هم می‌توان از محل درآمد حاصل از فضای تجاری برای آموزش و پرورش چالوس بهره برد.

این مسؤول تداوم و استمرار استفاده از شیوه سنتی گذشته را در مراسم صبح‌گاه دانش‌آموزان در مدارس مهم‌خواند و گفت: در گذشته در ابتدای صبح پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران همراه با سرود ملی کشور بالا کشیده می‌شد که این حرکت نمادین سبب می‌شد تا فرزندان ما با آئینی آشنا می‌شدند که جزء ضرورت‌ها بود.

 احمدی‌لاشکی با بیان اینکه این حرکات نمادین اگر در کشور زنده شود بسیار خوب است،گفت: اینکه پرچم کشور اول صبح بالا برود موجب می‌شود تا دانش‌آموز به اهمیت موضوع پی برده و بداند که پرچم کشور ما دارای سه رنگ با نام خدا و خون شهدا است، بنابراین باید در این‌باره دستوری داده شود که از مهرماه این‌کار در اولویت قرار گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج