در راستای معرفی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه، 500 قطعه صنایع‌دستی به همراه اقلام تبلیغاتی و راهنمای گردشگری استان به گردشگران نوروزی ورودی شهرهای مختلف استان اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، دراین‌باره اظهار کرد: صنایع‌دستی کرمانشاه ریشه در تاریخ و تمدن این کهن دیار دارد و نزد تمامی ایرانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

جلیل بالایی ادامه داد: امسال در ایام نوروز به‌صورت ویژه از میهمانان و گردشگران ورودی به استان پذیرایی و استقبال می‌کنیم که در این میان صنایع‌دستی کرمانشاه را نیز به آن‌ها معرفی خواهیم کرد.

وی گفت: در لحظه تحویل سال نو و با ورود نخستین پروازها به فرودگاه کرمانشاه علاوه بر گل و شیرینی، صنایع‌دستی اصیل کرمانشاه که همان گیوه کرمانشاهی است را در قالب یک طراحی جدید و به شکل دسته‌کلید به گردشگران هدیه دادیم.

بالایی همچنین از برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در تمامی 14 شهرستان استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه‌ها فرصت بسیار مناسبی است تا گردشگران و میهمانان نوروزی استان با صنایع‌دستی و آثار تولیدی سنتی استان بیشتر آشنا شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج