قم-رئیس اداره مدیریت راه های قم از وضعیت ورود وسایل نقلیه به قم در ایام تعطیلات نوروز گفت: مجموع کل وسیله نقلیه ورودی به استان در روز دوشنبه سی ام اسفند ماه 95 بیش از 119 هزار و 13 دستگاه وسیله نقلیه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس اداره مدیریت راه های قم در گفت و گو با خبرنگار ان، با اشاره به رصد وضعیت ترافیکی محورهای مواصلانی استان با استفاده از دوربین های نظارت تصویری و سامانه های ترافیک شمار و سامانه زمان سفر اظهار داشت: در این روز 121 هزار و 637 وسیله نقلیه نیز وارد شهر قم شده است.

وی همچنین سرعت متوسط تردد در محورهای برون شهری را 89 کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و افزود: سهم وسایل نقلیه سبک از کل تردد محورهای مواصلاتی برون شهری 94 درصد و سهم وسایل نقلیه سنگین نیز 6 درصد بوده است.

جواد  شاکری با بیان این که آزادراه های تهران - قم و قم - تهران و بزرگراه های قم - سلفچگان و سلفچگان - راهجرد به ترتیب پر ترددترین محورهای قم در روز پایانی سال 95 به شمار می آید، افزود: در این روز بیشترین حجم ترافیک استان در محورهای تهران - قم و سلفچگان - راهجرد در جریان بوده است.

وی همچنین در تبیین توزیع جهتی ترافیک در استان طی روز مذکور افزود: 70 درصد کل محور آزادراه تهران - قم، از مسیر شمال به جنوب و بزرگراه قم - سلفچگان از مسیر شرق به غرب تحت پوشش ترافیک قرار داشته است.

رئیس اداره مدیریت راه های استان قم همچنین اوج تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان در روز یاد شده را بین ساعت 11 تا 12 ظهر عنوان کرد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول 1300 کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول 87 کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول 104 کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول 173 کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول 136 کیلومتر اشاره کرد.

قم در شاهراه مواصلاتی 17 استان کشور قرار گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج