مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر ممنوعیت نصب چادر در هسته مرکزی شهر گفت: سه بوستان اصلی فدک، غدیر و امام رضا به همراه پارکینگ شماره چهار مسجد مقدس جمکران میزبان زائرین در نوروز برای نصب چادر و اسکان اضطراری است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای میزبانی از نوروز اظهار کرد: در قالب ستاد اسکان از حدود دو ماه قبل آماده سازی کمپ‌ها زائر را در دستور کار داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما اسکان زائرین همراه با اینکه خللی در فعالیت‌های شهر ایجاد نشود بوده است گفت: سعی داشتیم بتوانیم از نظر ترافیکی و زیبایی شهری مشکلی را در شهر ایجاد نکنیم.

پیام جوادیان با اشاره به معضلات اسکان زائرین در پارک‌های محدوده هسته مرکزی شهر گفت: امسال محل‌های اسکان زائرین را از ۱۷ بوستان به چهار نقطه ثابت کمپینگ امام رضا، فدک، غدیر و پارکینگ شماره چهار مسجد مقدس جمکران کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه برخی بوستان‌های شهری نیز در اولویت دوم اسکان قرار گرفته‌اند گفت: در منطقه یک بوستان مهدی و هاشمی، منطقه سه بوستان لاله، در منطقه پنج بوستان نیایش و در منطقه چهار بوستان علوی به عنوان نقاط پشتیبانی برای اسکان در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای اسکان در مواقع برودت هوا و بارش باران گفت: سوله‌های بحران شهرداری و برخی مکان‌های مذهبی برای استفاده در مواقع برودت هوا در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه به جز فضاهای تعیین شده اسکان و نصب چادر ممنوع است افزود: در کمپ‌ها استقرار نیروهای پلیس، آتش‌نشانی و نیروهای امنیتی را خواهیم داشت و امکانات مورد نیاز زائرین همچون حمام، سرویس بهداشتی و... آماده شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج