سرپرست سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم از برقراری بیش از ۳۸۰۰ تماس با سامانه ۱۳۷ از ابتدای طرح نوروزی شهرداری تا ۳۰ اسفند خبر داد

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سرپرست سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم با اشاره به تماس‌های برقرار شده با سامانه ۱۳۷ از ابتدای فعالیت ستاد نوروزی تا ۳۰ اسفند اظهار کرد: اقدامات ستاد نوروزی شهرداری از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و سامانه ۱۳۷ نیز به طور ویژه اطلاع رسانی به زائرین را در دستور کار دارد.

وی با تاکید بر اینکه از ۲۵ تا ۳۰ اسفند ۳ هزار و ۸۶۴ تماس با سامانه ۱۳۷ برقرار شده است افزود: بخش عمده این تماس‌ها که بالغ بر هزار و ۹۱۶ پیام است در خصوص مباحث اطلاع‌رسانی بوده است.

ابراهیم خسروی سرپرست سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم بیان کرد: بیشترین تماس ها در حوزه اطلاع‌رسانی در خصوص راهنمای زائرین با ۲۳۹ مورد و اطلاع رسانی ستاد فرهنگیان با ۱۳۷ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه تماس‌های خدماتی برقرار شده با سامانه ۱۳۷ بالغ بر ۸۱۱ مورد بوده است افزود: ۹۳ مورد از این پیام‌ها در خصوص جمع آوری زباله و ۸۸ مورد در خصوص نظافت شهری بوده است.

 سرپرست سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری قم پیام‌های سد معبر را ۳۹۳ مورد عنوان کرد و گفت: در این بخش نیز بیشترین تماس در مورد رفع سد معبر وانت بار با ۱۹۶ مورد و رفع سد معبر دست فروشان با ۱۰۸ مورد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج