مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: از 26 اسفند تا 30 اسفند ماه بیش از 7 هزار نفر از اماکن تاریخی گیلان بازدید کردند.

رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری موج اظهار داشت: اقدامات مناسب و موثری برای حضور مسافران در استان گیلان انجام شده و اطلاع رسانی خوبی نیز در این زمینه نیز صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از ورود 301 هزار و 904 خودرو به استان گیلان از 26 اسفند تا 30 اسفند خبر داد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته با رشد 34.5 درصد مواجه بوده است.

وی با اشاره به حضور 824 هزار و 144 نفر شب اقامت در واحدهای اقامتی گیلان ابراز داشت: این آمار در مقایسه با سال گذشته رشد 2 برابری داشته و با توجه به اینکه امسال اسفند 30 روزه بوده این رشد اجتناب ناپذیر است.

علیزاده میل بازدید مسافران و گردشگران از اماکن تاریخی و موزه های گیلان را بالا عنوان کرد و گفت: بیش از 7 هزار نفر از موزه‌ها و بناهای تاریخی استان گیلان بازدید کردند که این میزان در مقایسه با سال گذشته رشد 53 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه امروز افتتاحیه یازدهمین جشنواره نوروزی موزه میراث روستایی برگزار شد بیان داشت: دومین سال متوالی است که آیین نوروزگاه را در موزه میراث روستایی برگزار می‌کنیم که منجر به ایجاد فضای پرنشاط فرهنگی در ایام نوروز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، برگزاری آیین‌های بومی، پخت نان و غذاهای محلی، شیرینی جات و عرضه صنایع دستی را از دیگر اقدامات انجام شده در موزه میراث روستایی عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج