سمنان - مدیرکل پایانه های استان سمنان گفت: از روز 25 اسفند ماه سال گذشته همزمان با شروع سفرهای نوروزی بر اساس آمار ثبت شده سیستم های تردد شمار روز 29 اسفند پرترددترین روز سفرها بوده است.

داوود فهندژ سعدی در گفتگو با خبرگزاری موج 29 اسفند را پرترددترین روز سفر نوروزی در استان سمنان ذکر کرد و افزود: در این بین محورگرمسار-آرادان با متوسط تردد ساعتی یک هزار و سه وسیله نقلیه پرترددترین محور از راه های مواصلاتی استان بوده است.


وی با تشکر از حضور تاثیرگذار گشت های پلیس راه ،عوامل و دستگاه های اجرایی و امدادی در جاده های استان سمنان افزود: سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در این ایام 18 درصد از کل تردد ثبت شده است.


فهندژ سعدی اضافه کرد: به رانندگان توصیه می شود با توجه به تعطیلات نوروزی و حجم سفرها، از سرعت زیاد و سبقت های بی مورد پرهیز کرده و رانندگان در صورت خستگی در نخستین توقفگاه استراحت کنند و با برنامه ریزی لازم سفرهای نوروزی خود را مدیریت کنند.


وی یادآور شد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و رضایتمندی مسافرین سامانه های هوشمندی نظیر سامانه 141ایجاد شده که استفاده از این سیستم ها سبب بهبود عملکرد سیستم حمل‌ونقل، افزایش ایمنی سفر، روان سازی جریان ترافیک و در نهایت ارتقای سطح خدمات برای مصرف کنندگان می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج