تولیت آستان قدس رضوی گفت: تبدیل مشهد مقدس با استفاده از ظرفیت حوزه و دانشگاه به مرجعیت علمی ایران اسلامی و جهان اسلام در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در سخنرانی پیش از فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری در حرم منور رضوی اظهار داشت: ایام را به همه اعزه بزرگوار تبریک می‌گویم، تقارن سال نو با وادت صدیقه اطهر به فال نیک می‌گیریم و خداوند متعال انشاالله برکات را بر نظام ما نازل فرماید.

وی با عرض خیر مقدم به زائران و مجاوران تصریح کرد: به عنوان خادم آستان قدس رضوی به محضر مبارک جان جانان و نور چشم امت اسلامی و ملجاء همه مستضعفان عالم، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای خیرمقدم عرض می‌کنم.

رئیسی گفت: در همین روزهای آغازین سال گذشته بود که پس از رحلت عالم وارسته و خدمتگزار صادق، تولیت فقید آستان قدس رضوی آیت الله واعظ طبسی ماموریت خدمت در این آستان نورانی به حقیر محول شد، حکم مقام معظم رهبری صادر و ما این حکم را به عنوان منشور 7 گانه و سند اساسی در دستور کار قرار دادیم و براساس این سند تمامی ماموریت‌های آستان قدس رضوی باید تنظیم می‌شد.

وی افزود: کار در سال گذشته در همین روزها با عناین حضرت حق آغاز شد، از محوری‌ترین نکات درباره ماموریت آستان قدس رضوی در این پیام به آن اشاره شده است ماموریت فرهنگی است در پرتو نورانیت حضرت رضا باید معارف الهی و قرآنی و فرهنگی و سیره رضوی نشر پیدا کند.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: اگر عالم با امام رضا(ع) آشنا شود در خانه غیر امام رضا(ع) را نخواهد زد، تمام هدف این بود که این مهم تحقق یابد و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این راستا تشکیل شد و موسسات بسیار دیگری نیز در جهت این ماموریت مهم مامور شدند و مجموعه رسانه‌ای نیز در این راستا به کار گرفته شد و رادیو زیارت و تلویزیون ماهواره‌ای راه‌اندازی شد.

رئیسی با اشاره به استفاده از ظرفیت این آستان برای معرفت افزایی زائران بیان کرد: تشکیل اردوگاه‌های فرهنگی با استفاده از امکانات آستان قدس و اعزام مبلغان نیز در دستور کار قرار گرفت. این بخش همواره مورد تاکید دلسوزان بوده و در مسیر تکامل قرار دارد و گام‌ها در سال جاری تکمیل می‌شود بخش دوم تبدیل مشهد مقدس با استفاده از ظرفیت حوزه و دانشگاه به مرجعیت علمی ایران اسلامی و جهان اسلام است.

وی تصریح کرد: گام‌هایی در این راستا برداشته شده و امیدواریم این اقدامات در راستای متخصص پروری باشد تا انسان‌هایی عالم و انقلابی و چهره‌های اثرگذار در جهان اسلام تربیت شوند، در بخش مربوط به زائر و زائرمحوری نیز کارهای صورت گرفت، زائر را فقط در حرم مطهر زائر نمی‌دانیم، از مبدا تا مبدا زائر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج