معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان، بارش باران در استان گلستان آغاز شد.

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی از ساعاتی پیش بارندگی از سمت غرب استان گلستان و شهرستان بندرگز آغاز شده و همچنان ادامه دارد و به مرور سراسر استان را دربر می‌گیرد.

وی افزود: صبح امروز نیز بارش و رگبار پراکنده باران را در شهرهای گرگان و گنبدکاووس داشتیم و اکنون نیز بارش باران در گرگان مرکز استان گلستان آغاز شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان امروز در سراسر استان شاهد بارش پراکنده خواهیم بود اما روز چهارشنبه بارندگی کاهش می‌یابد و در روزهای پنجشنبه و جمعه بارش متناوب باران را در سراسر استان خواهیم داشت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان بارش ها به صورت برف است.

رحمان‌نیا با بیان اینکه این وضعیت جوی تا اواخر روز جمعه در استان ادامه دارد، افزود: از امروز تا روز جمعه دمای هوا در استان بین 14 تا 18 درجه کاهش می‌یابد.

وی اظهار کرد: به علت تشدید بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه، آب‌گرفتگی برخی معابر عمومی پیش‌بینی می‌شود و همچنین به علت بارش برف به ویژه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اختلال در تردد جاده‌های مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج