مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از ثبت 240 هزار و 492 تردد وسایل نقلیه در جاده های این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی زندی فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به گزارش تردد وسایل نقلیه در محور های لرستان در 30 اسفندماه 95 اظهار داشت: کل تردد ثبت شده در جاده های استان 240 هزار و 492 وسیله نقلیه بوده که این میزان نسبت به روز قبل یعنی 29 اسفندماه 33 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به محورهای پرتردد استان گفت: سه راهی چالانچولان بروجرد - خرم آباد با 14 هزار و 665 تردد، بروجرد - سه راهی چالانچولان با 13 هزار و 234 تردد و محور توره - بروجرد با 11 هزار و 21 تردد به ترتیب بیشترین تردد وسیله نقلیه را داشته اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود: همچنین محورهای بروجرد - بیرانشهر با 426 تردد، سه راهی نورآباد- نهاوند با 987 تردد و محور دره شهر - پلدختر با یک هزار و 46 تردد کمترین تردد وسیله نقلیه را داشته اند.

زندی فر ساعت اوج تردد را 11 الی 12 با تعداد 18 هزار و 337 تردد وسیله نقلیه عنوان کرد و گفت: سهم وسایل نقلیه سنگین از تردد ها 9 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه متوسط سرعت وسایل نقلیه در محورهای لرستان 80 کیلومتر بر ساعت بوده است، افزود: بیشترین متوسط سرعت در محوردورود - ازنا با سرعت 102 کیلومتر بر ساعت بوده و کمترین متوسط سرعت در محورالیگودرز خمین با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به وضعیت جوی در کل محورهای استان تصریح کرد: وضعیت جوی نیمه تا تمام ابری همراه با بارندگی، رعدو برق، احتمال ریزش تگرگ و درمناطق شمالی وشرقی استان رگبار برف و وزش باد نسبتا شدید و مه آلود را در استان داشته ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج