‌رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: در نخستین روز از نام نویسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 913 نفر در این استان داوطلب شدند.

‌به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدجواد حسینی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد 252 نفر برای شوراهای اسلامی شهری و 661 نفر در شوراهای روستایی ثبت نام کردند.

وی اظهار کرد: در این میان پنج شهرستان مشهد با 157 داوطلب، تربت جام 108، نیشابور 81، قوچان 65 و بینالود با 44 نفر داوطلب بیشترین آمار ثبت نام شدگان را در نخستین روز به خود اختصاص دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، پنج شهرستانی که کمترین تعداد ثبت نام شدگان را در این روز داشتند شامل کلات و داورزن هر کدام با هفت داوطلب، تایباد 8، بجستان 9، گناباد و جغتای 11 و رشتخوار با 12 نفر اعلام کرد.

حسینی آمار پنج شهرستانی که دارای آمار بالاتر در بحث ثبت نام داوطلبان روستایی را داشتند نیز شامل تربت جام با 89 داوطلب، مشهد 85، قوچان 54، نیشابور 50 و بینالود 33 نفر ذکر و عنوان کرد: کمترین آمار ثبت نام روستایی نیز در نخستین روز مربوط به تایباد با چهار نفر، کلات 6، داورزن 7، رشتخوار و بجستان هر یک با 8 و گناباد 9 نفر داوطلب بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: همچنین پنج شهرستان که بیشترین آمار ثبت نام شهری را داشتند نیز شامل مشهد با 72، نیشابور31، تربت جام 19، چناران 16 و سبزوار با 14 نفر و کمترین ثبت نام در حوزه شهری نیز متعلق به داورزن با هیچ داوطلبی در این حوزه، جغتای وکلات و بجستان هر کدام یک نفر، فیروزه و گناباد هر کدام با 2، خلیل آباد، زاوه، سرخس و باخرز هر یک 3 و رشتخوار، خواف و تایباد هر یک با 4 داوطلب بوده است.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: این در حالی است که در مرحله پیش ثبت نام 350 نفر در استان با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت نام اولیه را انجام دادند که در مهلت قانونی ثبت نام باید به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کرده و ثبت نام خود را قطعی و نهایی کنند.

وی تصریح کرد: مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن، اصل تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر وضعیت خدمت نظام وظیفه، 4 قطعه عکس و پرسشنامه اعلام داوطلبی و نیز گواهی عدم سوءپیشینه است که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.

حسینی عنوان کرد: با توجه به اینکه پیش از آغاز مهلت قانونی اطلاع رسانی های لازم مبنی بر دریافت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی افراد داوطلب انجام شده بود، افزود: با این حال در این ایام مراکز ارائه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه فعال بوده و به داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراها خدمات می دهند.

وی تصریح کرد: ثبت نام در ساعات اداری انجام می شود و به محض تکمیل مدارک داوطلبان و ثبت نام به سرعت مراحل استعلام از مراجع چهارگانه آغاز می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج