مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران گفت: در تمام صحن‌های مسجد مقدس جمکران در این ایام نمایشگاه‌های با مضامین دینی برپاست.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران به تبیین فعالیت‌های فرهنگی و هنری این مکان مقدس در ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: در تمام صحن‌های مسجد مقدس جمکران در این ایام نوروز نمایشگاه‌هایی با مضامین دینی برپاست.

وی، هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها را معرفی معارف دینی ناب به زائران نوروزی دانست و افزود: مهم‌ترین موضوعات این نمایشگاه‌ها شامل سبک زندگی اسلامی، معارف قرآنی، ایثار و مقاومت، امربه‌معروف و نهی از منکر است.

قاسم صبری همچنین برپایی کارگاه‌های آموزشی در این نمایشگاه‌ها را از جمله برنامه‌های ویژه این ایام معرفی کرد و گفت: موضوعات این کارگاه‌ها شامل اقتصاد مقاومتی، اصلاح تغذیه و طب اسلامی بر اساس سفارش اهل‌بیت(ع) و چالش‌های فضای مجازی خواهد بود.

وی از اجرای برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در بوستان خضر خبر داد و افزود: برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در مرکز گل نرگس در بوستان خضر با محوریت صله‌رحم و ارتباط با امام زمان (عج) اجرا خواهد شد.

مدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری مسجد جمکران اهدای تابلوهای خطاطی شده در این نمایشگاه‌ها را از دیگر فعالیت‌های هنری در ایام نوروز برشمرد و تصریح کرد: خوشنویسان مطرح استان در برنامه‌ای به نام مشق عهد حضور داشته و متن‌های درخواستی زائران را خطاطی کرده و به آن‌ها هدیه می‌دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج