رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت: تاکنون 355 نفر موفق به ثبت‌نام در فرمانداری‌های شهرستان‌های مختلف استان شده‌اند و ثبت‌نام آن‌ها نهایی شده است.

محمدتقی ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره آخرین وضعیت ثبت‌نام نامزدهای شورای شهر و روستای استان خراسان شمالی اظهار داشت: 749 حوزه انتخاباتی در استان خراسان شمالی برای انتخابات شهر و روستا و ریاست جمهوری وجود دارد.

وی تصریح کرد: از این تعداد 724 حوزه انتخابی مربوط به حوزه روستایی، 22 حوزه شهری و 3 حوزه عشایری است.

ایرانی افزود: هم‌اکنون از 355 نفری که موفق به ثبت نهایی شده‌اند 90 نفر سابقه حضور در یکی از ادوار انتخابات گذشته را داشتند.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه روستاها درمجموع 2 هزار و 262 نفر به شوراهای اسلامی راه پیدا می‌کنند و در شهرها نیز با اصلاحیه انجام‌شده 118 نفر به شوراهای اسلامی راه می‌یابند و در حوزه عشایر نیز 9 نفر راه خواهند یافت.

ایرانی افزود: مشکلی در حوزه‌های انتخابی نداریم و دیروز بخش جرگلان با 33 ثبت نهایی بیشترین تعداد ثبت‌نامی را داشته است و در حوزه شهری نیز شهرستان شیروان با 39 نفر ثبت‌نامی بیشترین تعداد ثبت‌نامی را داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بجنورد نیز دیروز 26 نفر موفق به ثبت نهایی شده‌اند گفت: هم‌اکنون ثبت‌نام افراد ادامه دارد و تا 6 فروردین این روند ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج