ارومیه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 82 درصد از مطالبات چغندرکاران استان پرداخت شده است.

اسمعیل کریم زاده در گفتگو با خبرگزاری موج با بیان اینکه تاکنون 82 درصد مطالبات چغندرکاران معادل 460میلیارد تومان پرداخت شده است افزود: بر اساس تعمهیدات اتخاذ شده مابقی مطالبات نیز تا 15 فروردین ماه 96 پرداخت می شود.

وی ادامه داد: کارخانه قند شهرستان خوی با 94 درصد پرداختی بیشترین میزان پرداختی مطالبات چغندرکاران را داشته و به ترتیب کارخانه قند های شهرستان های ارومیه 84 درصد، نقده 82 درصد، پیرانشهر 78 درصد و میاندوآب نیز 71 درصد مطالبات را پرداخت کرده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در سال زراعی ۹۵- 94 با تلاش مروجین کشاورزی و زحمات بهره برداران بیش از سیاستهای ابلاغی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تولید محصولات کشاورزی در استان داشته ایم، و سال خوب زراعی برای استان را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم در سال جدید نیز بیش از پیش در جهت تقویت بنیان‌ها و زیرساخت‌های کشاورزی با هدف پایداری و بهره‌وری بیشتر از منابع پایه و تأمین نهاده های مورد نیاز این بخش تلاش خود را به کارگیریم.

وی افزود: همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی 37 گشت یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قراردارند و این گشت ها آماده دریافت هر گونه گزارش ها و اطلاعات مردمی در خصوص تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی در سراسر استان هستند و همچنین نیروهای کشیک در سازمان و اداره قرنطینه نباتی و شرکت پشتیبانی امور دام نیز در این ایام آماده خدمت رسانی به همشهریان هستند.

کریم زاده با بیان اینکه میوه مورد نیاز شب عید در استان به اندازه کافی تامین و ذخیره سازی شده است و هیچ گونه مشکلی در این راستا وجود ندارد، اظهار کرد : در سال جاری 25درصد پرتقال و 40درصد سیب درختی مورد نیاز برای تنظیم بازار شب عید بیش تر از سال گذشته تامین و ذخیره سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری 25درصد پرتقال و 40درصد سیب درختی مورد نیاز برای تنظیم بازار شب عید بیش تر از سال گذشته تامین و ذخیره سازی شده است که از 25اسفندماه تا 15فروردین 96در 365مرکز عرضه و فروش در سطح استان براساس نیاز بازار توزیع این اقلام ادامه خواهد داشت.

کریم زاده افزود: قیمت میوه های شب عید براساس برنامه های صورت گرفته برای پرتقال تامسون شمال 1700 تومان و پرتقال والنسیا 3900 تومان و سیب درختی 3300 تومان در هر کیلو طبق مصوبه کمیسیون تنظیم بازار کشوری و استانی در نظر گرفته شده است که البته بر اساس تصمیم کمیسیون تنظیم بازار این قیمت ها تا 15 فروردین ماه 96 می تواند ثابت بماند یا در تجدید نظر با کمی کاهش قیمت با توجه به میزان عرضه و تقاضا توزیع شود.

وی ادامه داد: همچنین مقدار 2300 تن برنج برای ایام نوروز در انبارشرکت غله و خدمات بازرگانی ذخیره سازی شده است که قیمت نوع دانه بلند هندی 3800 تومان و نوع سفید 2700 تومان خواهد بود.

این مسئول خاطر نشان کرد: مقدار 2100 تن مرغ منجمد در انبارشرکت پشتیبانی اموردام موجود است و تا امروز 570 تن به بازار عرضه شده و قیمت آن برای مصرف کنندگان در مرکز استان 5750 تومان و در شهرستان ها 5850 تومان تعیین است.

وی تاکید کرد: مقدار 85 تن گوشت منجمد نیز ذخیره سازی شده است که قیمت آن 23500 تومان برای نمونه وارداتی و 22500 تومان برای نمونه داخلی است و تاکنون 30 تن از این میزان در مراکز عرضه توزیع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج