فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی گفت: در طول سال 95 در مجموع 95 درصد از سرقت‌های مهم آذربایجان غربی کشف شد.

سردار ناصر اصلانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان اینکه امسال گروکشی در آذربایجان غربی 14 فقره صورت گرفته است افزود: 50 درصد افزایش یافته اما در مجموع امسال 95 درصد از سرقت‌های مهم در استان از سوی پلیس کشف شده است.

وی با اشاره به آمار سرقت در آذربایجان غربی در 11 ماهه سال 95 اظهار داشت: برای جلوگیری از سرقت‌های احتمالی باید از پایه به موضوع ورود کنیم و از رده‌های پایین فرزندان خود را آموزش دهیم تا در مقابله با وقوع جرم آمادگی لازم را داشته باشند.

سردار اصلانی افزود: آمار ارائه شده از طرف پلیس آذربایجان غربی حاکی از کشف 95 درصد از سرقت‌های مهم است که بیشتر از 76 درصد سرقت‌ها توقیف شده‌اند و در بحث سرقت مسلحانه نسبت به سال گذشته 75 درصد کاهش را شاهد هستیم که یک خبر خوب از افزایش امنیت برای تمام آحاد مردم است.

وی تاکید کرد: موضوع گروکشی که اغلب به مشکلات مالی مربوط می‌شود و فرد در این موارد به جای مراجعه به مراجع قضایی خود اقدام به حبس فرد می‌کند و تا دریافت پول فرد بدهکار در اسارت طلبکار باقی می‌ماند که این جرم 14 مورد در سال 95 در استان مشاهده شده است و نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته اما با تمامی موارد برخورد شده است.

سردار اصلانی با اشاره به آمار دیگری در بحث سرقت تصریح کرد: امسال در استان گروگان گیری به صفر رسیده است و زورگیری و خشونت یک درصد کاهش یافته است و در این میان جرائم رایانه‌های با 80 درصد افزایش روبرو بوده که بیش از 85 درصد آن کشف شده‌اند که 10 درصد تخلفات به سال 94 و بقیه موارد به سال 95 مربوط می‌شود.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: از میان 167 هزار و 910 پرونده قضایی 37 هزار و 240 نفر بازداشت شده‌اند و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند و بقیه پرونده‌ها مربوط به شاکیان خصوصی بوده است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه اسباب‌کشی در آذربایجان غربی تا 13 فروردین 96 باید با هماهنگی با کلانتری محل سکونت انجام پذیرد افزود: جلسات متعددی با مسئولان استانی برای مدیریت هر چه بهتر ایام نوروز 96 صورت گرفته است و امسال امیدواریم بتوانیم در وقوع جرائم مختلف بیش از پیش شایسته عمل کنیم و آن را به حداقل برسانیم.

وی بیان کرد: به سبب خالی بودن منازل مسکونی در ایام نوروز اسباب کشی در این ایام از 25 اسفند 95 تا 13 فروردین 96 ممنوع است و این مهم فقط با هماهنگی با کلانتری محل سکونت انجام می‌پذیرد چراکه ناهماهنگی با کلانتری سبب سوء استفاده سارقان می‌شود و احتمال سرقت در این ایام را افزایش می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج