جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان فراهان گفت: ​​​​​​​۳ هزار لیتر گازوئیل قاچاق روز گذشته از یک دستگاه خودروی نیسان وانت در عملیات پلیس فراهان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرگرد سعید فراهانی با اشاره به کشف و ضبط محموله سوخت قاچاق در استان مرکزی اظهار داشت: روز گذشته یکی از تیم‌های گشت انتظامی در یکی از محورهای مواصلاتی، یک دستگاه خودروی نیسان وانت را برای بررسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی انجام شده مشخص شد که خودرو حامل حدود سه هزار لیتر گازوئیل قاچاق است که خودرو متوقف و راننده نیز با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سوانح رانندگی در جاده‌های استان مرکزی یک کشته برجای گذاشت

رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: بر اثر سانحه رانندگی که در شب گذشته در محور قدیم ساوه- همدان رخ داد، یک نفر جان باخت.

سرهنگ ایرج کهریزی با اشاره به سانحه رانندگی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی اظهار داشت: در سانحه رانندگی که در حدود ساعت 18 و 30 دقیقه در محور قدیم ساوه همدان رخ داد بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی پژو 405 و یک دستگاته خودروی پژو روا، هر 2 راننده مصدوم و به وسیله واحدهای امدادی به مراکز درمانی انتقال شدند.

وی افزود: راننده خودرو پژو روآ به علت شدت جراحات وارده بعد از ساعتی در واحد درمانی جان خود را از دست داد.

کهریزی اضافه کرد: علت این سانحه در بررسی کارشناس پلیس راه، تجاوز به چپ خودروی پژو 405 نسبت به خودروی دیگر اعلام شد.

پزشک قلابی در اراک دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که با جعل مدارک پزشکی، اقدام به دایر کردن مطبی در یکی از محله‌های شهر اراک کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی استان دستگیر شد.

سرهنگ سیدنورالدین حسینی با اشاره به دستگیری پزشک قلابی در اراک اظهار داشت:‌ پلیس آگاهی شهرستان در تحقیقاتی از فعالیت فردی با جعل مدارک پزشکی در یکی از مناطق شهر اراک مطلع شدند و بلافاصله با هماهنگی مرجع قضائی، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود:‌ در تحقیقات مقدماتی مشخص شد فردی با جعل مدارک پزشکی و معرفی خود به عنوان پزشک و استخدام یک نفر به عنوان منشی در یکی از خیابان های شهر اراک، یک موسسه ترک اعتیاد را دائر کرده است و به صورت غیرقانونی مبادرت به تجویز پزشکی برای بیماران معتاد می‌کند.

حسینی ادامه داد:‌ در استعلام هایی که از دستگاه‌های مسئول انجام شده فعالیت غیرقانونی او مشخص شد و در روند رسیدگی به پرونده، اطلاعاتی از برنامه‌ریزی این فرد برای کلاهبرداری دیگری نیز به دست آمد.

وی افزود: این فرد با چاپ و انتشار آگهی استخدام در یکی از روزنامه ها تحت عنوان شرکت تعاونی در حال برنامه ریزی یک کلاهبرداری دیگر می باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: در مراحل رسیدگی به پرونده و در تحقیقات از افرادی که به این شخص مراجعه کرده بودند، مشخص شد این افراد دچار وضعیت بدتری قبل از مراجعه خود شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد:‌ با استعلام از مجوز پروانه مطب این فرد، مشخص شد شماره پروانه مطلب مربوط به یک نفر دکتر در استان خوزستان بوده که متهم با الصاق عکس خود و تغییر مشخصات آن، از آن سوء استفاده کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی صورت گرفته، محل مذکور پلمب و متهم به اتهام استفاده غیرمجاز از عناوین پزشکی، مداخله در امور پزشکی، جعل و استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری به دستگاه قضائی معرفی شد.

کلاهبرداری با وعده برنده شدن در برنامه رادیویی

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که با عنوان برنده شدن افراد در برنامه رادیویی از 50 نفر در پنج استان کشور کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار کیومرث عزیزی با اشاره به کلاهبرداری با وعده برنده شدن در برنامه رادیویی اظهار داشت:‌ با اعلام چندین فقره کلاهبرداری با شگردی خاص در استان، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی بررسی موضوع را به صورت تخصصی آغاز کردند.

وی افزود:‌ مالباختگان به کارآگاهان پلیس بیان داشتند که شخصی که خود را مجری رادیو جوان معرفی می کرد در تماس با آنها اعلام داشته که به دلیل خوش حسابی برنده سفر به عتبات عالیات شده اند و لازم است که برای دریافت جایزه خود به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز مراجعه کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با ترفندی که این فرد اجرا می کرده است، مخاطبان آنها قانع می شدند که این فرد در یک برنامه زنده رادیویی حضور دارد و بلافاصله آنها به دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و با راهنمایی که این فرد برای دریافت جایزه ارائه می داد، آنها متوجه می شدند که مبلغی از حساب آنها به حسابی دیگر انتقال داده شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد:‌ بلافاصله برنامه ریزی پیشگیرانه از کلاهبرداری‌ها در دستور کار قرار گرفت و با برگزاری کلاس‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی عمومی و با هماهنگی انجام شده با دستگاه قضائی و همکاری بانک‌ها، مبلغ یک میلیارد و 715 میلیون ریال از مبالغی که کلاهبرداران موفق به برداشت از آن شده بودند، در کوتاه‌ترین زمان به صاحبان حساب برگشت داده شد.

عزیزی افزود:‌ در ادامه تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس و با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس آگاهی در دیگر استان‌های کشور مشخص شد کلاهبرداران در اکثر موارد اطلاعات افراد را بر اساس شغل آنها شناسایی و اقدام به تماس با آنان می‌کنند که در این باره موفق می شوند از تعدادی پزشک، مهندس، فرهنگی، کارشناسان رسمی دادگستری، دفاتر بیمه در سراسر کشور کلاهبرداری کنند به نحوی که در برخی پرونده‌ها تا مبلغ 870میلیون ریال نیز از حساب افراد برداشت می‌شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با اطلاعاتی که در روند تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس استان به دست آمد، بعد از مدتی 2 نفر از متهمان پرونده که یک زن و مرد بودند در شهرستان پاکدشت شناسایی شدند که با هماهنگی مرجع قضائی تیمی از کارآگاهان به محل سکونت آنها اعزام و آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی ادامه داد:‌ در بازرسی از مخفیگاه این دو نفر ، 10 عدد کارت عابر بانک به نام‌های مختلف، 4دستگاه گوشی تلفن همراه و مقادیری ماده مخدر نیز کشف شد.

عزیزی با اشاره به شناسایی دیگر متهمان این پرونده گفت:‌ در روند بازجویی‌های تخصصی که از 2فرد دستگیر شده انجام شد، 3مرد و یک زن از اعضای دیگر این باند نیز شناسایی و مشخص شد که این 4نفر به دلیل جرایمی مشابه در زندان بوده و نقشه کلاهبرداری‌ها از سوی آنان طراحی و برنامه‌ریزی می‌شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با ادامه تحقیقات 4 متهم دیگر نیز در زندان شناسایی شدند که‌ در مراحل رسیدگی به پرونده تا کنون یکی از متهمان با هماهنگی دستگاه قضائی از زندان تحویل پلیس آگاهی استان شده است.

وی اضافه کرد:‌ سه متهمی که در اختیار پلیس استان قرار دارند تاکنون اعتراف کرده‌اند که هر کدام در حدود 15 بانک با نام‌های مختلف دارای حساب‌های بانکی متعددی هستند که از آنان برای وصول مبالغ کلاهبرداری شده استفاده می‌کردند و مبالغ دریافتی را نیز بلافاصله با روش‌های مختلف هزینه می‌کردند.

عزیزی با اشاره به اینکه مراحل رسیدگی به این پرونده و بررسی دیگر کلاهبرداری‌های این افراد همچنان ادامه دارد گفت:‌ دستگیرشدگان تاکنون به کلاهبرداری مبلغ 7میلیارد و 850 میلیون ریال از 50 نفر در استان‌های مازندران، تهران، البرز، خوزستان و مرکزی اعتراف کرده‌اند و تکمیل تحقیقات از آنان همچنان در حال پیگیری است.

باند سارقان منزل در اراک دستگیر شدند

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: باند سارقان منزل باهمکاری اطلاعاتی کارآگاهان پلیس در 3 استان کشور دستگیر و در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی استان مرکزی به 18فقره سرقت منزل به ارزش یک میلیارد و 730 میلیون ریال در اراک اعتراف کردند.

سرهنگ یوسف سپهوند با اشاره به دستگیری سارقان منزل در اراک اظهار داشت: باتوجه به اعلام سرقت‌های منزل در سطح شهر اراک، بررسی موضوع به‌صورت ویژه به تیمی از کارآگاهان اداره مبارز با سرقت پلیس آگاهی استان ارجاع شد.

وی افزود:‌ در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان مشخص شد سرقت‌ها توسط اعضای یک باند و با شگردی خاص انجام می‌شود و سارقان بیشتر منازل آپارتمانی و مجمتع‌های مسکونی که در محلات خلوت قرار دارند را شناسایی و زمانی که اهالی منزل حضور نداشتند اقدام به سرقت اموال با ارزشی چون وجوه نقد، طلاجات می‌کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در تکمیل تحقیقات، اطلاعاتی از سارقان به دست آمد و کارآگاهان دریافتند که این افراد به صورت باندی سرقت ها را برنامه‌ریزی می‌کنند و همگی اهل و ساکن یکی از استان‌های همجوار هستند.

سپهوند ادامه داد:‌ در مراحل رسیدگی به پرونده و با همکاری که با کارآگاهان پلیس در استان کردستان و همدان انجام پذیرفت، مشخص شد که اعضای این باند سرقت‌هایی را نیز در این استان ها مرتکب شده‌اند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به دستگیری اعضای این باند در یک برنامه‌ریزی هماهنگ گفت: با همکاری که از سوی کارآگاهان پلیس در این 3استان انجام پذیرفت، سرانجام اعضای این باند 5نفره، در زمان ارتکاب سرقت در استان‌های همدان و کردستان دستگیر و با هماهنگی مرجع قضایی برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال شدند.

وی تصریح کرد:‌ متهمان پرونده در مراحل رسیدگی به پرونده به 18 فقره سرقت به ارزش یک میلیارد و 730 میلیون ریال در شهر اراک اعتراف کردند و سرانجام با معرفی به دستگاه قضایی و با صدور قرار روانه زندان شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج