رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قم از آمادگی اورژانس 115 قم همزمان با فرارسیدن سال جدید و آغاز مسافرت های نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قم با اشاره به برنامه های اورژانس 115 قم در ایام نوروز گفت: نیروهای اورژانس با همه توان و امکانات در راستای خدمات رسانی به زائران و مسافران تلاش می کنند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

وی افزود: در این ایام تداوم وارائه خدمات عادی و روزانه به همشهریان درسطح شهر با فعالیت ۲۰ ایستگاه و پایگاه اورژانس را خواهیم داشت که خدمات رسانی می کنند.

دکتر حسنی گفت: باتوجه به افزایش تردد و بار ترافیکی درجاده های اصلی استان فعالیت ۲۰ ایستگاه وپایگاه و بهره گیری از۲۶دستگاه آمبولانس درتمامی جاده های منتهی به استان را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: براساس اسیب شناسی سنوات قبل درجاده های باتصادف ومجروح بیشتر از۶ امبولانس پشتیبان نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس فوریت های پزشکی استان تصریح کرد: علاوه بر پوشش پزشکی مناسب درهسته  مرکزی شهر و پارک سوارهای استان بر اساس درخواست و هماهنگی های انجام شده با مسئولان مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر با به کارگیری تعدادی آمبولانس پوشش درمانی مناسبی در این دو مکان مقدس انجام خواهد شد.

وی با اشاره به نیروهای اورژانس گفت: در راستای ارائه خدمات درمانی مناسب علاوه بر به کارگیری نزدیک  به ۳۰۰  نفر پرسنل درمانی فنی شامل پزشک، کارشناس فوریت های پزشکی و پرستار، کاردان فوریت ها و...  مجموعا از حدود ۵۰ دستگاه آمبولانس مجهز،۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و همچنین ازظرفیت بسیار موثر و اثربخش بالگرد  اورژانس با امکانات پیشرفته پزشکی در این ایام بهره گیری خواهد شد.

دکتر حسنی گفت: اورژانس ۱۱۵ یا همان مرکزفوریت های پزشکی علاوه برجاده ها وسطح شهر و اماکن مقدس برنامه ریزی ویژه ای به منظور ارائه خدمات درمانی احتمالی در بخش های استان به عنوان جاده های فرعی انجام داده است که در تمامی بخش ها آمبولانس های اورژانس ۱۱۵در مکانی ازقبل شناسایی شده مستقرخواهند بود.

وی با اشاره به زمان تحویل سال نو گفت: در این ایام نیز با هماهنگی های صورت گرفته در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) آمبولانس های اورژانس 115 حضور خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج