فرماندار مشهد گفت: در روز اول ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 158 نفر در حوزه شهرستان مشهد ثبت نام کردند.

رحیم نوروزیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، به آخرین آمار ثبت نام کنندکان در روز اول ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرو روستا در شهرستان مشهد اشاره و اظهارکرد: در اولین روز ثبت نام 77نفر در شهر مشهد، 50 نفر در بخش مرکزی مشهد،۱۵ نفر در بخش احمد آباد و 16 نفر نیز در بخش رضویه به صورت قطعی ثبت نام کرده اند.

وی افزود: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا 6 فروردین می توانند از ساعت 8 صبح تا 16 بعداظهر با مراجعه به فرمانداری مشهد واقع در خیابان پاسداران و بخشداری ها ،مراحل ثبت نام خود را دنبال نمایند.

شایان ذکر است بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور،‌ داوطلبان عضویت در شوراها باید مدارک زیر را به هنگام ثبت نام همراه داشته باشند.

اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن،اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن،چهار قطعه عکس جدید 4 × ۳، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت،دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا دویست خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای دویست خانواراصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون،اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر،ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.

همچنین ،کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معاف هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج