معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قم ، از مشارکت خوب مردم و خیران قمی در جشن نیکوکاری امسال که با شعار بهار همدلی شکوه مهربانی در آستانه سال نو برگزار شد خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قم درگفتگو باخبرنگارما، ضمن قدردانی از مردم نیکوکار و نوع دوست قم و بخشهای قنوات ، خلجستان ، سلفچگان و کهک گفت : مردم و خیران نیک اندیش قمی امسال در هفته احسان و نیکوکاری تاکنون و در شمارش اولیه بیش از 16 میلیارد ریال به منظور تامین معیشت ایتام و نیازمندان زیر پوشش امداد کمک کردند .

وی تصریح کرد : از کل کمکهای جمع آوری شده 5 میلیارد و 100 میلیون ریال کمکهای نقدی و 10 میلیارد و 900 میلیون ریال ، کمک های غیر نقدی شامل پوشاک و سبدغذایی است.

اکبر رشیدی با اشاره به کاهش هزینه های برگزاری مراسم جشن نیکوکاری در قم گفت : امسال تعداد پایگاههای مستقر در سطح شهر را کاهش دادیم و بر دریافت کمکهای مردمی و خیران بیشتر بر روشهای الکترونیکی و دیدار حضوری و چهره به چهره با خیران با هدف جذب کمک های آنها تاکید داشتیم.

وی با ابراز خرسندی از کمکهای مردمی و خیران به نیازمندان از طریق سامانه های الکترونیکی و بانکی گفت : برای آن عده از مردم هم بصورت غیر نقدی به نیازمندان شهر کریمه اهلبیت (علیهم السلام) اهدا کنند تعداد 16 پایگاه در سطح شهر ایجاد شد و مردم با مراجعه به پایگاههای کمیته امداد هم به نیازمندان کمک کردند.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان با بیان اینکه علاوه بر مردم و خیران ، ادارات ، اصناف و مراکز صنعتی استان هم در جشن نیکوکاری شرکت کردند عنوان کرد: مشارکت دادن گروه‌های مختلف جامعه در جشن نیکوکاری، بسترسازی مناسب به منظور مشارکت طبقات مختلف که علاقمند هستند کمکهای خود را جامعه در کمک رسانی به محرومان، ایجاد زمینه پویایی و لحاظ کردن خواسته‌ها، انتظارات و توقعات جامعه از جمله اهداف برگزاری جشن نیکوکاری است.

وی افزود: شناسایی، طبقه بندی و اولویت بندی گروه‌های هدف، برقراری ارتباط با گروه‌های هدف، تعامل با مدارس در راستای طرح احسان دانش آموزی و برگزاری جشن نیکوکاری و توزیع کمک‌های جمع آوری شده تا پایان سال جاری از جمله برنامه‌های اجرایی جشن نیکوکاری است.

رشیدی با اعلام اینکه ادارات کمیته امداد تا پایان سال و ایام نوروز آماده دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی نیکوکاران قمی هستند ، اظهار داشت : مردم و خیران این استان برای دستگیری خانواده های بی بضاعت می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 1322623527 بانک ملت با کد شناسه 2222260 واریز و یا از طریق سامانه #*۰25*۸۸۷۷* پرداخت کنند و انتظار می رود مردم سخاوتمند و نیکوکار همچون سال های گذشته ما را در برگزاری جشن ملی نیکوکاری یاری داده و با اهدا هدایای خود دل نیازمندان را شاد کنند.

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر 38 هزار نفر یعنی حدود 3 درصد جمعیت قم ، زیر پوشش کمیته امداد استان هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج