قشم - مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: مذاکرات برای سرمایه گذاری و فاینانس پروژه ملی خلیج فارس ادامه دارد هر زمان مشکل تبصره ماده 62 حل شود می توانیم به فاینانس امیدوار شویم.

به گزارش خبرگزاری موج، حمیدرضا مومنی یکشنبه شب در نشست خبری که با خبرنگاران استان هرمزگان در سالن جلسات منطقه آزاد قشم برگزار کرد، در پاسخ به سئوال مهر در مورد آخرین وضعیت اموال مصادره شده منطقه آزاد قشم در دادگستری استانبیان داشت: 22 هزار میلیارد ریال از اموال سازمان منطقه آزاد قشم که در محاکم قضایی در حال تعیین و تکلیف بود آزاد شد، این اموال در دولت های گذشته به شکل غیرقانونی به افراد و اشخاص حقیقی واگذار شده بود.

وی اظهارداشت: 41 پرونده مساله دار سازمان منطقه آزاد قشم مورد بررسی قرار گرفته و تا پایان بهمن امسال، دو هزار و 500 هکتار از اراضی این سازمان، مجددا به اموال منطقه آزاد قشم بازگشت.

وی با بیان اینکه برای رفع تصرف اراضی منطقه آزاد قشم شعبه ویژه ای در دادگستری قشم راه اندازی شده بود، عنوان کرد: ارزش ریالی زمین های تصرف شده، بالغ بر 30 هزار میلیارد بود، منطقه آزاد حافظ منافع مردم و دولت است و نخواهیم گذاشت نه یک سانتیمتر از زمین مردم تصرف شود و نه یک میلیمتر از اموال دولت به صورت غیرقانونی واگذار یا تصرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: 22 هزار میلیارد ریال از اموال سازمان منطقه آزاد قشم که در دولت گذشته به طرق مختلف و غیرقانونی به اشخاص واگذار شده بود، به اموال این سازمان پیوست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، در مورد آخرین وضعیت احداث پل خلیج فارس و اتصال جزیره قشم به سرزمین اصلی بیان داشت: برای اجرای این پروژه تاکنون دو هزار و 300 میلیارد ریال هزینه شده و کیسون (پایه پل) نیز آماده نصب در آب است.

مومنی، از مذاکره به منظور تامین فاینانس این پروژه خبر داد و افزود: شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس، شامل 86 کیلومتر اتوبان، 92 کیلومتر راه آهن و احداث یک بندر است و برای اتمام این پروژه، 920 میلیارد دلار اعتبار معادل چهار هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی همچنین از آمادگی سرمایه گذاران برای مشارکت در ساخت پل ملی خلیج فارس از طریق فاینانس هستند خبر داد و ابرازداشت: در صورت اعطای تضامین لازم از سوی دولت، می توان اجرای این پروژه را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین ارتباط شاهراه جنوب به شمال دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج