گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از کاهش 18 درجه دما تا پایان هفته در گلستان خبر داد و گفت: به دلیل بارش باران آب‌گرفتگی معابر شهری دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج نوربخش داداشی در رابطه با آخرین الگوهای پیش‌یابی در سطح گلستان گفت: از اواسط روز یکشنبه با نزدیک شدن سامانه سرد و بارشی به استان، بخش‌های غربی استان وزش نسبتاً شدید باد و مواج شدن دریا را تجربه و از اوایل شب بارش‌های پراکنده در استان شروع خواهد شد.

وی افزود: از بامداد دوشنبه تا صبح جمعه استان به‌طور کامل تحت تأثیر سامانه سرد و بارشی قرار می‌گیرد که پیامد آن در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارش‌های پراکنده و وزش باد خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان بابیان اینکه در روز چهارشنبه با تقویت جریانات سرد و مرطوب برشدت بارش‌ها افزوده خواهد شد، گفت: بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق کوهپایه‌ای به شکل برف بوده و این وضعیت به‌تناوب تا صبح جمعه ادامه دارد.

داداشی اظهار کرد: دمای هوا از عصر یکشنبه تا بامداد جمعه بین 14 تا 18 درجه کاهش خواهد یافت و به سبب تشدید بارش در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آب‌گرفتگی برخی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: به دلیل بارش برف و پدیده مه غلیظ در مناطق کوهستانی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه اختلال در تردد جاده‌های مناطق کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود.

داداشی با اشاره به وزش باد شدید امروز (یکشنبه) در شهرهای گلستان گفت: بیشترین سرعت وزش باد در شهر گرگان 72 کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج