شهردار قم از هدفگذاری مدیریت شهری برای انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۲۷ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، شهردار قم در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر برنامه شهرداری قم برای زمان‌بندی یکساله پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: زمان‌بر شدن پروژه‌های عمرانی شهروندان را به زحمت می‌اندازد و برنامه ما برای کاهش مشکلات شهروندان است.

وی با تاکید بر اینکه تقاطع مقداد در کمتر از یکسال اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: این زمان‌بندی رضایت‌مندی و آسایش شهروندان را به دنبال داشته است.

دکتر سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه شهرداری به دنبال تکمیل رینگ‌های ترافیکی شهر است، افزود: ما در حال تکمیل رینگ‌های ترافیکی هستیم و رینگ سوم شهر از تقاطع مقداد می‌گذرد که در شرایط فعلی با این پروژه‌ها ترافیک مرکزی شهر به حاشیه منتقل خواهد شد.

وی هزینه ۳۵ میلیاردی عمرانی این پروژه را مورد توجه قرار داد و افزود: تنها ۱۰ میلیارد تومان برای توسعه فضای سبز در اطراف این پروژه هزینه شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه در حال آماده سازی قم در شان حرم اهل بیت و با ظرفیتی توریستی هستیم، ادامه داد: طی‌ هفته‌های آینده افتتاح چند پروژه‌ شهری خواهیم داشت و در فروردین کلنگ‌زنی بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی خواهیم داشت.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر ضرورت فراهم آوری پرکردن اوقات فراغت جوانان در شهر، گفت: باغ پرندگان، تله‌سیژ و تله‌کابین، آکواریوم، شهربازی جزو برنامه‌های ما برای افزایش ماندگاری زائر است.

وی تصریح کرد: اگر ما به حوزه گردشگری و زائرپذیری شهر توجه داشته باشیم و ظرفیت‌های این بخش را تقویت کنیم بسیاری از مشکلات اقتصادی شهر حل شده و شاهد رونق کسب و کار خواهیم بود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه در سال ۲۰۱۷ مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام شده است، گفت: به دنبال این هستیم که با توسعه زیرساخت‌های شهر قم سال ۲۰۲۷ قم پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد و ظرفیت ویژه‌ای برای این شهر ایجاد شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج